Z cyklu: „kolejny port świetnej gry zmierza na Nintendo Switch” – RUINER

Podoba mi się trend, w którym twórcy gier przenoszą swoje już kilkuletnie gry na Switcha. Dzięki temu duża część graczy, która kupiła Nintendo Switch może nadrobić ominięte przez siebie kilkuletnie hity na przenośnej konsoli Nintendo. Żeby daleko nie szukać: Wiedźmin 3: Dziki Gon, Metro ReduxAssassin’s Creed The Rebel Collection czy Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści to najlepsze przykłady takiego działania. Już wkrótce do grona tych gier dołączy kolejna polska gra – RUINER.

Reklama

RUINER od Reikon Games to jeden z ciekawszych polskich tytułów ostatnich lat, który pomimo dobrych ocen nie podbił rynku – może za sprawą portu na Nintendo Switch się to zmieni. Jest to bardzo przyjemna i dobrze zaprojektowana strzelanka, utrzymana w klimatach cyberpunka w fenomenalnej oprawie audiowizualnej.

Reklama

Na szczególne wyróżnienie zasługuje wciągający system walki z bardzo pomysłowym drzewkiem rozwoju – jednak od razu uprzedzam, jest to ten typ gry, w której sporo się ginie i trzeba niekiedy trochę pogłówkować, by dany etap przejść.

RUINER był już kiedyś rozdawany za darmo w sklepie Epic Games Store, ale jeśli promocja ta Was ominęła, to może zbliżający się port na Nintendo Switch będzie dobrym sposobem, by ten świetny tytuł nadrobić.

Niestety, nie podzielono się żadnymi szczegółowymi informacjami odnośnie portu na Nintendo Switch. Nie znamy nawet daty premiery oprócz tego, że ta odbędzie się „wkrótce” – ja jednak czekam, dobrych gier na Switcha nigdy za mało!

Zagraj w Metro w metrze! Metro Redux zapowiedziane na Nintendo Switch

Graliście w grę RUINER lub zamierzacie sprawdzić ją na Nintendo Switch?

Źródło: Twitter