Zagraj w Metro w metrze! Metro Redux zapowiedziane na Nintendo Switch

News z cyklu - „Jak oni to odpalili na Nintendo Switch?!”

Biblioteka najnowszej konsoli Nintendo coraz bardziej rośnie w siłę. Obok świetnych tytułów ekskluzywnych na tę platformę i wielu „indyków”, duża część twórców postanawia przenieść swoje starsze hity na przenośną konsolę Japończyków. Dzięki temu już teraz w podróży możemy zagrywać się w takie hity, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Doom, The Elder Scrolls V: Skyrim czy Sid Meier’s Civilization VI, a wkrótce do tego zacnego grona dołączy kolekcja gier Metro Redux!

Reklama

Seria gier Metro to jeden z najlepszych przykładów udanego przeniesienia świata książkowego do gier komputerowych. Jako wielki fan książek Dmitrija Głuchowskiego zagrywałem się również i w gry z tej serii — nader miło wspominam ostatnią z nich, czyli Metro Exodus. Z tego powodu niezmiernie cieszy mnie fakt, że posiadacze Nintendo Switch będą mieli okazję przeżyć dwie pierwsze przygody growego Artema (bądź też Artyom — jak wolicie) na swoich przenośnych konsolach.

Reklama

Właśnie oficjalnie zapowiedziano, że Metro Redux — czyli Metro 2033 Redux i Metro: Last Light Redux pojawią się na konsoli Nintendo Switch już w przyszłym miesiącu, a dokładniej 28 lutego 2020 roku. W skład pakietu, oprócz samych podstawowych wersji gier, wejdą również wszystkie wydane do nich dodatki i aktualizacje, a całość ma się zmieścić na jednym kartridżu. Do wyboru będziemy mieć polskie napisy i dwie wersje dubbingowe — angielską, a także rosyjską (czyt. jedyną słuszną).

Dostaliśmy również poniższy zwiastun:

Nasz rodzimy wydawca zaprezentował również całkiem bogaty zestaw przedpremierowy, na który składają się: specjalne przypinki, dwustronny plakat A2 i litografie, jak i specjalne pudełko z etui.

Mnie najbardziej ciekawi jakość portu, bo – co jak co, ale – gry z serii Metro słyną ze swoich wysokich wymagań. Może i nie są to najnowsze tytuły, ale Nintendo Switch do demonów wydajnościowych również nie należy. Z drugiej jednak strony, takimi grami jak Wiedźmin 3: Dziki Gon pokazano, że gdy się chce, to da się przygotować dobrej jakości port na tę platformę. Ja czekam, co z tego wyjdzie!

Biję pokłony przed twórcami Metro Exodus. Gra jest rewelacyjna! (recenzja)

Zagracie w Metro Redux na Nintendo Switch?

Źródło: 1, 2