rising-storm-2-vietnam-grafika-promująca
źródło: Steam

Rising Storm 2: Vietnam do zgarnięcia za darmo!

Epic Games ostatnio bardzo mocno się stara o przychylność graczy. W ramach cotygodniowych, darmowych gier tym razem rozda Rising Storm 2: Vietnam oraz Filament. O ile druga z tych produkcji nie jest aż tak znana i dobra, tak Rising Storm warto sprawdzić!

Rising Storm 2: Vietnam za darmo

Pierwszą grą, którą w tym tygodniu będzie można odebrać za darmo w Epic Games Store jest Rising Storm 2: Vietnam. To znana strzelanka, wydana po raz pierwszy w 2017 roku. Produkcja studia Tripwire Interactive charakteryzuje się ogromnymi mapami i rozgrywką na 64 osoby. Co ciekawe, w grze dostępnych jest obecnie aż 20 aren. Rywalizują ze sobą m.in. Marines, Wietnamska Armia Ludowa i Armia Republiki Wietnamu.

Gracze mogą korzystać z ponad 50 broni, a także różnych pojazdów, jak np. helikoptery. Grafika odbiega nieco od obecnych standardów, ale sam gameplay stoi na wysokim poziomie. Trzeba jednak podkreślić, że gra jest dość brutalna i nie każdemu może to odpowiadać. Odebrać ją można od czwartku, 03.11.2022, od godziny 17:00 w tym miejscu.

rising-storm-2:-vietnam-screen-z-gry
źródło: Steam

Filament do odebrania w Epic Games Store

Drugą produkcją, którą będziemy mogli zgarnąć dzięki uprzejmości Epic Games Store, jest Filament z 2020 roku. To produkcja studia Beard Envy, wydana została przez Kasedo Games. W ostatnim czasie Epic lubuje się w rozdawaniu gier, gdzie naszym głównym zadaniem jest rozwiązywanie zagadek lub łamigłówek i tak samo jest tym razem.

Rozgrywka w Filament skupia się właśnie na rozwiązywaniu łamigłówek. Naszym głównym celem jest odkrycie, jaki los spotkał załogę statku Alabaster. Zagadki możemy rozwiązać za pomocą przesuwania kabla – należy go ułożyć w odpowiedni sposób. Co prawda jest to gra dla jednej osoby, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby bawić się we dwójkę na jednym komputerze.

Za tydzień, od 10.11.2022, od godziny 17:00 będzie można pobrać z kolei Alba – A Wildlife Adventure oraz Shadow Tactics: Blades of the Shogun.