Pan Spinacz w Halo Infinity

Crossover tygodnia: Pan Spinacz z Microsoft Office w Halo Infinite

Microsoft jest znany z kilku rzeczy: systemu Windows, biurowego oprogramowania czy konsoli Xbox. W Polsce pakiet Office kojarzy się z postacią Pana Spinacza, który zawędrował teraz do… gry Halo Infinite.

Reklama

Pan Spinacz wiecznie żywy

Jeśli nasza pamięć sięga wystarczająco daleko, to będziemy kojarzyć Pana Spinacza. Zagościł on po raz pierwszy w programach pakietu Microsoft Office w 1997 roku. Irytujący, wiecznie przeszkadzający w pracy asystent zyskał sobie sympatię głównie dlatego, że Microsoft wykazał się poczuciem humoru podczas projektowania go. Zabawne animacje potrafią do dziś przywoływać wspomnienia z korzystania z Worda czy Excela sprzed lat.

pixel art GIF by Luis Miguel Maldonado

Pan Spinacz pozostał obecnie jedynie symbolem i elementem memów, choć nostalgia skłania niektórych do składania próśb do Microsoftu o umieszczanie animowanego kompana w kolejnych programach. W ten sposób Spinacz pojawił się jako emoji w oprogramowaniu biurowym Microsoft 365.

Spinacz jako easter egg w Halo Infinite

43 Industries wydało drugi sezon Halo Infinite 3 maja 2022 roku. Wśród wielu nowych elementów, jeden drobiazg zwrócił uwagę fanów. Podkreślił go także James Shields, starszy menedżer produktowy Xbox.

Otóż wśród nowych dodatków dostępnych w grze, pojawił się Pan Spinacz. Ikoniczny pomocnik biurowy występuje jako jedna z flag oraz charms zawieszany przy broni. Mimo że Xbox pewnie mógłby swobodnie posługiwać się oficjalną nazwą Clippy, w grze nazwano go „Clipster”.

Z pewnością o bieganie po nowych mapach z zawieszką Pana Spinacza pokuszą się głównie najwięksi fani Microsoftu. W Polsce zdaje się darzymy większą sympatią animowanego asystenta niż całą serię gier Halo. Niewielki drobiazg w postaci Pana Spinacza na pewno tego nie zmieni, ale miło widzieć element znanej nam przeszłości w nowej grze na konsole Xbox.

Poza tym zabawnym detalem, drugi sezon Halo Infinite zawiera dwie nowe mapy i dodatkowe tryby gry wieloosobowej: King of the Hill, Land Grab oraz Last Spartan Standing.