smartfon Redmi Note 9 5G smartphone
Redmi Note 9 5G (źródło: Xiaomi)

Xiaomi zapowiada premierę Redmi Note 9T 5G. Jesteście gotowi?

Dopiero co zaczął się 2021 rok, a Xiaomi już zapowiedziało premierę pierwszego w tym roku smartfona. Producent poinformował, że już wkrótce zaprezentuje model Redmi Note 9T 5G. Zdradził też, jak będzie wyglądał.

Xiaomi zapowiada rychłą premierę Redmi Note 9T 5G

Na profilach marki Xiaomi w serwisach społecznościowych opublikowano zapowiedź premiery nowego smartfona z serii Redmi Note 9. Producent pyta w niej, czy użytkownicy są na nią gotowi. To jak, jesteście?

Xiaomi Redmi Note 9T 5G teaser zapowiedź premiery
źródło: @Xiaomi

Co bardzo istotne, podobna zapowiedź pojawiła się też na profilu Xiaomi Polska na Facebooku, więc – zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami – smartfon będzie dostępny również w Polsce.

Niestety, Xiaomi nie ujawniło daty premiery Redmi Note 9T 5G, ale można się jej spodziewać już „wkrótce”, tzn. zapewne jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Raczej wątpliwe, aby producent zwlekał z nią dłużej, ponieważ w kolejce czekają kolejne smartfony (m.in. z serii Mi 11).

Aktualizacja:Polski oddział Xiaomi poinformował, że Redmi Note 9T 5G zostanie zaprezentowany podczas konferencji, która zaplanowana jest na 8 stycznia 2021 roku, na godzinę 13:00.

Co zaoferuje Redmi Note 9T 5G?

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że będzie to przebrandowany Redmi Note 9 5G, który zadebiutował w Chinach 26 listopada 2020 roku. Prawdopodobnie Xiaomi jedynie zamknie go w nieco innej obudowie – moduł aparatu w Redmi Note 9T 5G składa się jakby z kwadratowej wysepki na okrągłej wyspie (ta pierwsza nasuwa skojarzenia z innymi smartfonami z tej serii, które można kupić m.in. w Polsce).

smartfon Redmi Note 9S smartphone
Redmi Note 9S (źródło: Xiaomi)

Spodziewamy się, że Redmi Note 9T 5G zaoferuje procesor MediaTek Dimensity 800U ze zintegrowanym modemem 5G wraz z 4 GB RAM w podstawowej konfiguracji, a także system operacyjny Android 10 z MIUI 12 na start. Ponadto specyfikacja tego smartfona powinna objąć m.in. 6,53-calowy ekran Full HD+, potrójny aparat z głównym sensorem o rozdzielczości 48 Mpix na panelu tylnym i akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą 18 W ładowania przewodowego.

Trudno natomiast stwierdzić, jaka może być cena Redmi Note 9T 5G, jednak można mieć pewność, że będzie oscylować wokół 1000 złotych.