smartfon Redmi Note 11 Pro smartphone
Redmi Note 11 Pro (źródło: Xiaomi)

Możecie skakać z radości – Redmi Note 11 w Europie będzie miał Snapdragona

Mimo że procesory MediaTeka są coraz lepsze i konkurencyjne względem platform mobilnych Qualcomma, wciąż wiele klientów nie ma o nich dobrej opinii. Takie osoby z pewnością więc ucieszy fakt, że sprzedawana poza Chinami seria Redmi Note 11 zostanie wyposażona w układy Qualcomm Snapdragon.

Redmi Note 11 w Europie będzie miał procesor Qualcomm Snapdragon

Xiaomi zaprezentowało serię Redmi Note 11 w Chinach 28 października 2021 roku. Producent wówczas nie powiedział nic odnośnie jej dostępności poza swoją ojczyzną, ale właśnie pojawiły się informacje na ten temat, które wiele osób prawdopodobnie przyjmie z nieukrywaną radością.

smartfon Redmi Note 11 5G smartphone
źródło: Xiaomi

Według informacji, przekazywanych przez serwis The Pixel, globalna premiera serii Redmi Note 11 planowana jest na początek przyszłego roku – najwcześniej w styczniu 2022 roku. Dokładny termin nie jest jednak jeszcze znany.

Mówi się, że modele przeznaczone do sprzedaży poza Chinami zostaną wyposażone w procesory Qualcomm Snapdragon. Dla przypomnienia, Note 11 ma na pokładzie układ Dimensity 810, a Note 11 Pro i Note 11 Pro+ Dimensity 920.

To jednak nie koniec niespodzianek – globalna wersja serii Redmi Note 11 ma bowiem charakteryzować się całkowicie innym designem niż chińska. Niestety, nie wiadomo, jak będzie wyglądać, ale nie da się ukryć, że brzmi to niezwykle intrygująco.

Prawdopodobnie jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak to, że po globalnej premierze zmodernizowana seria Redmi Note 11 zostanie ponownie wprowadzona do sprzedaży w Chinach, ale pod zmienioną nazwą.

smartfon Redmi Note 11 Pro smartphone
źródło: Xiaomi

W tym miejscu warto przypomnieć niedawne doniesienia, według których Redmi Note 11 Pro będzie sprzedawany w Indiach jako Xiaomi 11i, a Note 11 Pro+ jako Xiaomi 11i HyperCharge.

Xiaomi ponownie więc nieźle namiesza. Tym bardziej, że niedawno na arenie międzynarodowej został zaanonsowany POCO M4 Pro 5G, który jest przebrandowanym modelem Note 11 5G i w niedalekiej przyszłości trafi do sprzedaży w Polsce (aktualnie można go kupić m.in. na AliExpress w obniżonej cenie z okazji Dnia Singla 2021).