smartfon Redmi K20
Redmi K20 "killer" (fot. Redmi Weibo)

Ceny Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro). Będzie tańszy niż Xiaomi Mi 9

Flagowiec Redmi niewątpliwie jest Numerem Jeden, jeśli za kryterium wziąć liczbę przecieków, które go dotyczą. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Polsce sprzedawany będzie jako smartfon Xiaomi, a teraz mamy okazję zobaczyć, ile przyjdzie za niego zapłacić.

Wiele osób wyczekuje premiery flagowca Redmi, ponieważ główny menedżer marki, Lu Weibing, a także sam producent od długiego czasu podgrzewają atmosferę, udostępniając kolejne informacje na jego temat. Wśród nich znalazła się deklaracja, że ma być on „królem pod względem atrakcyjności stosunku ceny do oferowanych możliwości”.

Reklama

Cena Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro)

Mocne i odważne słowa, ale właśnie okazuje się, że marka-córka Xiaomi nie rzucała ich na wiatr. Oczywiście, jeśli poniżej przytoczony przeciek pokryje się z rzeczywistością – ale przyjmijmy, że tak się stanie. Według niego, ceny flagowca Redmi (dla jasności: mowa tu o Redmi K20 Pro z procesorem Qualcomm Snapdragon 855) zaczynać się będą w Chinach od 2599 juanów (6 GB/64 GB) i kończyć na 2999 juanach (8 GB/128 GB). Wersja „pośrednia”, tj. z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej ma zaś kosztować 2799 juanów.

Ceny Redmi K20 Pro/Xiaomi Mi 9T Pro (fot. Weibo, @bang_gogo_)

Celowo nie przeliczam cen w juanach na złotówki, ponieważ nie ma to teraz większego sensu. Zamiast tego, za punkt odniesienia wezmę ceny Xiaomi Mi 9 (w Chinach oczywiście). Wersja 6 GB/64 GB kosztuje tam 2999 juanów, a wariant 8 GB/128 GB 3299 juanów. W Państwie Środka nie ma natomiast konfiguracji 6 GB/128 GB (a przynajmniej nie widnieje ona na oficjalnej stronie producenta).

Jak widać, obie wersje Redmi K20 Pro będą o 300 juanów tańsze niż „analogiczne” warianty Xiaomi Mi 9. Trzysta juanów to równowartość ~160 złotych. Nie wiadomo jednak, jak to wpłynie na wycenę tego smartfona w Polsce, ale przynajmniej ja nie spodziewam się dużej różnicy względem Mi-Dziewiątki, której ceny zaczynają się od 1899 złotych za wersję 6 GB/64 GB.

Mimo wszystko wygląda na to, że Redmi K20 Pro będzie tańszy od Xiaomi Mi 9, pomimo że wiele osób obawiało się, iż polski oddział „krzyknie” sobie za niego więcej niż za flagowca Xiaomi.

Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) nie będzie flagowcem z krwi i kości

Redmi K20 (Xiaomi Mi 9T) nie będzie flagowcem z krwi i kości

Źródło: Weibo, @bang_gogo_ dzięki GizmoChina