Znamy datę premiery flagowca Redmi

Redmi K20 rozpala wyobraźnię ogromnej rzeszy fanów flagowców i spora w tym zasługa samego producenta, który od dłuższego czasu zdradza kolejne szczegóły na jego temat. Dziś marka-córka Xiaomi (nareszcie) ujawniła datę jego oficjalnej premiery.

Redmi K20

Już dawno żaden smartfon nie wzbudzał takiego zainteresowania, jak Redmi K20. Flagowiec tej marki może stać się kolejnym POCOPHONE F1, ponieważ będzie high-endem o wyjątkowo korzystnym i atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości.

Reklama

Niedawno marka-córka Xiaomi potwierdziła, że nadchodzący flagowiec ma się nazywać Redmi K20. Literka „K” jest skrótem od angielskiego słowa „killer”, więc wygląda na to, że teraz Redmi chce wypuścić na rynek „zabójcę flagowców”, jak niegdyś to robił OnePlus.

Redmi K20 ma duże szanse się nim stać, ponieważ główny menedżer marki, Lu Weibing, zdążył już zadeklarować, że smartfon ma być „królem pod względem stosunku ceny do wydajności”. To odważne słowa i w związku z tym można się spodziewać, że model ten będzie kosztował jeszcze mniej niż Xiaomi Mi 9 (stąd właśnie moje wcześniejsze odniesienie do POCOPHONE F1).

Redmi K20 – data premiery

Chociaż wspomniany już Lu Weibing od początku roku podgrzewa atmosferę wokół przygotowywanego flagowca z procesorem Qualcomm Snapdragon 855, to do tej pory ani razu nie powiedział ani słowa na temat daty premiery Redmi K20.

Dziś marka nareszcie i już oficjalnie poinformowała, że zaprezentuje swojego pierwszego flagowca 28 maja 2019 roku, czyli w następny wtorek. Premiera Redmi K20 odbędzie się w Pekinie (Chiny) i rozpocznie o godzinie 8:00 polskiego czasu.

zapowiedź premiery Redmi K20
zapowiedź premiery Redmi K20 (fot. Weibo)

Redmi K20 – specyfikacja

Lu Weibing przez ostatnie miesiące zdążył zdradzić wiele informacji na temat przygotowywanego flagowca. Oprócz ośmiordzeniowego (8x Kryo 485; 7 nm) procesora Qualcomm Snapdragon 855 zaoferuje on także niemal bezramkowy wyświetlacz, ponieważ aparat do selfie i rozmów wideo znajdzie się na wysuwanej z wnętrza obudowy platformie.

Lu Weibing i Redmi potwierdzili także, że Redmi K20 zostanie również wyposażony w potrójny aparat na tyle z obiektywem głównym o rozdzielczości 48 Mpix i funkcją nagrywania wideo w super slow motion przy 960 klatkach na sekundę. Do tego na pokładzie pierwszego flagowca marki-córki Redmi znajdą się moduł NFC, wsparcie dla bezprzewodowego ładowania i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Z nieoficjalnych doniesień wynika natomiast, że Redmi K20 będzie dostępny w czterech konfiguracjach: 6 GB/64 GB, 6 GB/128 GB, 8 GB/128 GB i 8 GB/256 GB oraz trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, czerwonej i „Carbon Fiber”.

Polecamy również – Flagowiec Redmi zmiótł konkurencję w AnTuTu

Flagowiec Redmi zmiótł konkurencję w AnTuTu

Źródło: Weibo