smartfon Redmi K20
Redmi K20 (fot. Xiaomi)

Redmi K20 Pro (Xiaomi Mi 9T Pro) będzie nowym królem w rankingu AnTuTu

Mimo że większość osób przestała się już ekscytować wynikami „wykręcanymi” przez smartfony w AnTuTu, to producenci nadal dość często wykorzystują je jako element kampanii promującej dany model. Nie inaczej jest w tym przypadku – według deklaracji Redmi, flagowy Redmi K20 Pro będzie najwydajniejszym inteligentnym telefonem z Androidem na rynku.

Redmi K20 Pro

Redmi K20 Pro jest flagowcem z krwi i kości – na jego pokładzie znajduje się ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640, do 8 GB RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej, a do tego także „bezramkowy” wyświetlacz AMOLED z ekranowym czytnikiem linii papilarnych, potrójny aparat główny (48 Mpix + 13 Mpix obiektyw szerokokątny + 8 Mpix tzw. teleobiektyw), wysuwany aparat o rozdzielczości 20 Mpix do selfie i rozmów wideo, moduł NFC i akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla technologii super szybkiego ładowania 27 W (przez port USB-C). Na liście parametrów znajduje się również 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Reklama

Redmi K20 Pro ma spore szanse odnieść jeszcze większy sukces niż Xiaomi Mi 9, ponieważ jest od niego tańszy, a oferuje podobnie „wyśrubowaną” specyfikację techniczną. Wiele osób dodatkowo może przekonać wyświetlacz bez wycięcia, akumulator o większej pojemności (4000 mAh vs 3300 mAh) i obecność 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Na tę premierę czekało wielu. Redmi K20 Pro i Redmi K20 będą walczyć ceną, jak niegdyś OnePlus

Redmi K20 Pro – wynik w AnTuTu

Jeszcze przed oficjalną premierą Redmi deklarowało, że nadchodzący flagowiec „wykręci” lepszy wynik niż Xiaomi Mi 9, który ostatnio królował w rankingach najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu. W maju 2019 roku high-end Xiaomi został jednak zepchnięty z piedestału przez Nubię Red Magic 3 i ZTE Axon 10 Pro.

Z ujawnionych właśnie przez producenta informacji wynika, że Redmi K20 Pro uzyskał w teście AnTuTu aż 388803 punkty, co – patrząc na majowy ranking – czyni go najwydajniejszym smartfonem z Androidem na rynku. Wspomniana Nubia Red Magic 3 „wykręciła” bowiem średnio 380921 punktów – niewiele mniej, ale mimo wszystko mniej.

Co ciekawe, Redmi zdecydowało się ujawnić wynik Redmi K20 Pro w kontekście rychłego wprowadzenia swojego flagowca do Indii i użyło go jako argumentu deklasującego OnePlusa 7 Pro, który w majowym rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu „wykręcił” średnio zaledwie 368834 punkty (przez co uplasował się dopiero na 7. miejscu).

Mimo dość słabego wyniku w AnTuTu, OnePlus 7 Pro nazywany jest przez producenta „najszybszym smartfonem na świecie” – prawdopodobnie dlatego, że wszyscy są zgodni co do tego, że działa on naprawdę jak rakieta. Redmi się z tego podśmiewa, parafrazując doskonale znane powiedzonko „potrzymaj mi piwo” (słowo „piwo” zastąpione zostało słowem „AnTuTu”).

Trzeba przyznać, że Redmi udała się ta zagrywka.

Kiedy Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce? Znamy odpowiedź

Kiedy Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce? Znamy odpowiedź

Źródło: Android Central