Nubia Red Magic 3 (fot. Nubia)

Nubia Red Magic 3 z podwójnym chłodzeniem i nagrywaniem 8K zaprezentowana

Nubia Red Magic 3 wreszcie została oficjalnie zaprezentowana. Smartfon ten jest ciekawy z kilku powodów: nie dość, że jest chłodzony cieczą, to dodatkowo chłodzi go również wewnętrzny wiatraczek. Gdyby tego było mało, aparat w urządzeniu nagrywa filmy w rozdzielczości 8K.

To nie żart. Nubia Red Magic 3 ma w sobie wewnętrzny wiatraczek chłodzący. Ponoć jest cichy i może obracać się z prędkością do 14 000 obr/min. Oprócz tego, smartfon wykorzystuje znane nam, chociażby z Pocophone F1, chłodzenie cieczą. A rzeczywiście jest co chłodzić, ponieważ aparat w tym modelu nagrywa filmy w rozdzielczości 8K. Mimo wszystko jest to jednak produkt przeznaczony głównie dla graczy.

Smartfon wyposażony jest w funkcję Red Magic Game Space 2.0. Pozwala ona uzyskać dostęp do biblioteki gier i zmieniać ustawienia urządzenia w zakresie mobilnej rozgrywki, ale jedną z jej najciekawszych funkcji jest możliwość sterowania wentylatorem chłodzącym.

Nubia Red Magic 3 (fot. Nubia)

Nubia Red Magic 3 wyposażona jest w procesor Qualcomm Snapdragon 855, wsparty przez układ graficzny Adreno 640. Do dyspozycji klientów oddano różne opcje – maksymalna konfiguracja dysponuje 256 GB pamięcią masową, wspartą przez 12 GB RAM. Aby granie było komfortowe, smartfon wyposażony jest w ekran o rozmiarze aż 6,65 cala w rozdzielczości FHD+ i wykonany w technologii AMOLED. Dodatkowo wyświetlacz odtwarza treści w HDR i eliminuje opóźnienia, dzięki częstotliwości odświeżania 90 Hz.

Jak wspomniałem wcześniej, urządzenie jest w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 8K. Za dźwięk odpowiadają głośniki frontowe obsługujące dźwięk przestrzenny DTS:X, dostępne jest także nieśmiertelne gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Nie zapomniano również o zasilaniu. Mamy tu do dyspozycji baterię o pojemności 5000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 27 W – 10 minut ładowania powinno pozwolić na godzinę rozgrywki.

Nubia Red Magic 3 (fot. Nubia)

Nubia Red Magic 3 trafi w Chinach do sprzedaży już za kilka dni, a dokładniej mówiąc 3 maja. Miesiąc później produkt ten powinien zawitać do Stanów Zjednoczonych i Europy. Cena na rynku chińskim ma wynosić od 2899 juanów (~1600 złotych bez podatków) za model z 6 GB RAM i 64 GB pamięcią masową, aż do 4299 juanów (~2450 złotych bez podatków) za model z 12 GB RAM i 256 GB pamięcią masową. Trzeba więc przyznać, że cena w stosunku do osiągów jest naprawdę atrakcyjna.

Źródło: Mashable