AnTuTu
fot. Pexels

Xiaomi Mi 9 już nie jest najwydajniejszym smartfonem wg AnTuTu

Przez ostatnie miesiące w rankingach najwydajniejszych smartfonów z Androidem według AnTuTu królował Xiaomi Mi 9. Wiadomo jednak, że nic nie trwa wiecznie i właśnie nadszedł moment, w którym flagowiec Xiaomi musiał ustąpić miejsca konkurentowi i pożegnać się z plakietką lidera.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem według AnTuTu – Xiaomi i podium

Co więcej, Xiaomi Mi 9 nie jest nawet drugi, a dopiero trzeci. A dokładniej trzecie miejsce w rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach należy do Xiaomi Mi 9 Transparent Edition, który w maju 2019 roku wykręcił średnio 376092 punkty. Standardowa wersja chińskiego flagowca znalazła się dopiero na piątej lokacie ze średnim wynikiem na poziomie 372422 punktów. To spory spadek względem poprzedniego miesiąca, ale taka już jest kolej rzeczy.

OK, wypadałoby jednak napisać, kto jest więc liderem w majowym zestawieniu. Jest nim Nubia Red Magic 3, której udało się wspiąć na wyżyny m.in. dzięki zastosowaniu topowego procesora Qualcomm Snapdragon 855 i podwójnego układu chłodzenia, dzięki czemu SoC mógł wylać z siebie siódme poty i wykręcić średni wynik na poziomie 380921 punktów.

Na drugim miejscu w rankingu najwydajniejszych smartfonów z Androidem w Chinach znajduje się ZTE Axon 10 Pro – średnio wykręcił on 376916 punktów. Przy okazji warto wspomnieć, że model ten niedawno trafił do sprzedaży w Europie w bardzo atrakcyjnej cenie.

Flagowy ZTE Axon 10 Pro w Europie. Cena nie odstrasza

Najwydajniejsze smartfony z Androidem według AnTuTu – dalsze miejsca

Na czwartym miejscu w rankingu ulokował się gamingowy Xiaomi Black Shark 2 (374736 punktów), natomiast na piątym wspomniany już Xiaomi Mi 9. Dalej mamy Meizu 16s (370135) oraz OnePlus 7 Pro (368834). Ostatnie trzy lokaty zajmują natomiast Lenovo Z6 Pro (363399), Samsung Galaxy S10+ (362450) i Samsung Galaxy S10 (361394). Trzeba tutaj dodać, że w przypadku dwóch ostatnich z ww. smartfonów są to wersje z procesorem Qualcomm Snapdragon 855.

Najwydajniejsze smartfony z Androidem w Chinach – maj 2019 (fot. AnTuTu)

Zapewne niektórych z Was zaskoczył zadziwiająco przeciętny wynik OnePlus 7 Pro, ponieważ smartfon znalazł się dopiero na siódmym miejscu. AnTuTu wyjaśnia jednak, że spora w tym wina wyświetlacza z odświeżaniem 90 Hz, który pożera sporo energii. Oprogramowanie zostało bowiem zoptymalizowane bardziej pod kątem jego obsługi niż maksymalnej wydajności i wykorzystania pełni potencjału procesora Qualcomm Snapdragon 855.

Źródło: AnTuTu