smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Kiedy Xiaomi Mi 9T Pro w Polsce? Znamy odpowiedź

Ostatnio zadziała się ciekawa rzecz – marka-córka Xiaomi zaprezentowała flagowca z krwi i kości, chociaż na początku jej działalności wydawało się, że skupi się ona wyłącznie na średniakach i budżetowcach. Redmi K20 Pro rozpalił wyobraźnię niejednego użytkownika i wiele osób nie może się doczekać, aby go kupić w oficjalnej polskiej dystrybucji. Właśnie pojawiły się informacje, kiedy Xiaomi Mi 9T Pro trafi do sprzedaży w Polsce.

Gdy tylko światło dzienne ujrzało kolejne doniesienie na temat Xiaomi Mi 9T, niemal za każdym razem pojawiały się też pytania o Xiaomi Mi 9T Pro, bowiem w pewnym momencie dostaliśmy nieoficjalne potwierdzenie, że wersja z dopiskiem „Pro” także będzie dostępna w Polsce.

Reklama

Wczoraj Xiaomi oficjalnie zaprezentowało Mi 9T w Europie. W pierwszej kolejności smartfon trafi do sprzedaży w Hiszpanii, gdzie przez pierwsze 24 godziny ma być dostępny za 299 euro (zamiast standardowych 329 euro; mowa o konfiguracji 6 GB/64 GB). Wersja ze 128 GB pamięci wewnętrznej (za 369 euro) ma trafić na sklepowe półki nieco później (nie podano jednak konkretnego terminu).

Polski oddział producenta nie poinformował wczoraj, kiedy Xiaomi Mi 9T zadebiutuje w Polsce i ile będzie kosztował. Zdradzono jedynie, że w naszym kraju mają być dostępne obie konfiguracje (6 GB/64 GB i 6 GB/128 GB) oraz dwie wersje kolorystyczne (czarna i niebieska).

Xiaomi Mi 9T oficjalnie. Podano też cenę Mi Band 4 w Europie

Kiedy Xiaomi Mi 9T Pro będzie dostępny w Polsce?

Nie zliczę, ile razy widziałem to pytanie w komentarzach. Teraz w końcu dowiadujemy się na ten temat trochę więcej, bowiem jeden z menedżerów polskiego oddziału producenta powiedział serwisowi źródłowemu, że Xiaomi Mi 9T Pro ma być dostępny w Polsce dopiero… po wakacjach.

Najpewniej wynika to z faktu, że w naszym kraju Xiaomi Mi 9 – z racji bardzo atrakcyjnej ceny – sprzedaje się świetnie i szybkie wprowadzenie modelu Mi 9T Pro mogłoby wpłynąć na spadek popytu na mi-dziewiątkę. Szczególnie, że nieoficjalne mówi się, że nowy smartfon ma być tańszy, więc dla wielu klientów wybór będzie prosty.

Źródło: GSMOnline