Redmi logo
źródło: Redmi

Znamy datę premiery najnowszych smartfonów Xiaomi!

Xiaomi nie traci czasu i cały czas odświeża swoje portfolio. Niespełna trzy tygodnie temu zadebiutował Redmi 9, którego możecie już kupić w Polsce. Za dosłownie chwilę oficjalnie dołączą do niego kolejne dwa smartfony: Redmi 9A i Redmi 9C.

Jeszcze przed oficjalną premierą Redmi 9 wiadomo było, że nie będzie on jedynym smartfonem z tej serii. Oprócz niego na rynek mają również trafić Redmi 9A i Redmi 9C (w dwóch odsłonach). Nie wiedzieliśmy jednak, kiedy pozostałe modele zadebiutują na rynku, ale właśnie Xiaomi ujawniło datę ich publicznej prezentacji.

Redmi 9A i Redmi 9C – data premiery

Malezyjski oddział Xiaomi opublikował zapowiedź premiery nowych smartfonów z serii Redmi 9 – Redmi 9A i Redmi 9C. I to dosłownie rzutem na taśmę, bowiem oba modele mają zadebiutować w tym kraju już jutro, tj. 30 czerwca 2020 roku!

Ich rychła premiera nie jest jednak dla nas zaskoczeniem, bowiem – jak już wspomniałem – zdążyły się pojawić doniesienia na ich temat, więc spodziewaliśmy się je prędzej czy później oficjalnie ujrzeć na rynku.

Redmi 9A i Redmi 9C – specyfikacja

Pierwszy z modeli będzie miał bardzo podstawowe parametry na czele z wyświetlaczem LCD o przekątnej 6,53 cala, proporcjach 20:9 i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli. Jego sercem ma być niezaprezentowany jeszcze procesor MediaTek Helio G25 z układem graficznym ARM Mali-G31 (choć mówi się też o Helio A25).

Redmi 9A zaoferuje również pojedynczy aparat zarówno na przodzie, jak i tyle (odpowiednio: 5 Mpix i 13 Mpix) oraz slot na kartę pamięci microSD o maksymalnej pojemności 512 GB, port podczerwieni, Dual SIM, żyroskop, czytnik linii papilarnych i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Jego specyfikację uzupełni jeszcze akumulator o pojemności 5000 mAh, ładowany przewodowo przez port USB-C.

Jeśli natomiast chodzi o Redmi 9C, to ma on mieć identyczną specyfikację jak Redmi 9A, z tą różnicą, że na rynku pojawią się dwie odsłony tego modelu: pierwsza z modułem NFC i podwójnym aparatem 13 Mpix + 2 Mpix oraz druga bez NFC i potrójnym aparatem 13 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix. Smartfon ma też mieć inny procesor – MediaTek Helio G35.