Xiaomi Redmi 9 smartphone
Redmi 9 (źródło: Xiaomi)

Znamy ceny Redmi 9 w Polsce! Już możecie go kupić

A to ci niespodzianka! Redmi 9 zadebiutował oficjalnie niewiele ponad dwa tygodnie temu, a już można go kupić w Polsce w bardzo atrakcyjnych cenach. Klienci mają do wyboru dwie konfiguracje tego smartfona i trzy wersje kolorystyczne.

Wiemy, że w skład serii Redmi 9 będą wchodzić przynajmniej cztery różne modele, ale Xiaomi nie zdecydowało się wprowadzić wszystkich na rynek za jednym zamachem. Na pierwszy ogień poszedł Redmi 9, którego można już kupić w Polsce.

Cena Redmi 9 w Polsce

Smartfon w pierwszej kolejności trafił do sprzedaży w Hiszpanii. Producent przygotował dwie konfiguracje, 3 GB + 32 GB i 4 GB + 64 GB, a także trzy wersje kolorystyczne: szarą, zieloną i niebiesko-fioletową.

Xiaomi Redmi 9 smartphone
Redmi 9 (źródło: Xiaomi)

Już w momencie oficjalnej premiery wielce prawdopodobne wydawało się, że nowy model nie będzie kosztował tyle samo, co Redmi 8 – i faktycznie tak właśnie jest.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, za smartfon w wersji z 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej trzeba zapłacić 649 złotych, zaś za konfigurację 4 GB/64 GB – 749 złotych. W obu przypadkach cena jest wyższa o 50 złotych niż w przypadku bezpośredniego poprzednika.

Oba smartfony dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych:

Aktualnie Redmi 9 dostępny jest wyłącznie w sklepie Media Expert, który deklaruje, że wyśle zamówiony smartfon od razu. Niewykluczone jednak, że sieć ta trochę się pospieszyła w dodaniu do swojej oferty tego smartfona, ponieważ oficjalnie nie miał on jeszcze premiery w Polsce. Powinno to jednak nastąpić na dniach.

Co oferuje Redmi 9?

Zaskakująco dużo, jak na smartfon za takie pieniądze. Model ten wyróżnia się przede wszystkim baterią o pojemności 5020 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 18 W przez port USB-C (aczkolwiek w zestawie znajdzie się jedynie 10 W zasilacz – mocniejszy trzeba sobie ewentualnie dokupić), a także funkcją ładowania zwrotnego (tj. power banku).

Do tego smartfon oferuje poczwórny aparat główny na tyle z obiektywem ultraszerokokątnym oraz „oczkiem” do wykonywania zdjęć w dużym przybliżeniu, a także czytnik linii papilarnych i – uwaga – moduł NFC!

Z pełną specyfikacją tego smartfona zapoznacie się w podlinkowanym poniżej artykule z premiery tego urządzenia w Europie: