smartfon realme 9i smartphone
realme 9i (źródło: realme)

realme rośnie jak na drożdżach. Apple czy Xiaomi życzyliby sobie takich wyników

realme nie jest weteranem branży smartfonów, jednak marce nie przeszkadza to w wykręcaniu niesamowitych wyników sprzedaży. Samsung, Apple i reszta branży jest pod wrażeniem.

realme – młode i z werwą

To niesamowite, co realme zdołało zrobić w ciągu czterech lat istnienia. Od 2018 roku, kiedy powstała firma, udało się jej zostać jednym z najważniejszych graczy na rynku smartfonów. I nie zapowiada się, żeby miała zwolnić tempa.

Zgodnie z nowym raportem Counterpoint, realme zostało najszybciej rozwijającą się marką smartfonów w ujęciu globalnym. Dynamiczny wzrost umożliwił jej znalezienie się w TOP 5 pod względem liczby sprzedanych smartfonów z obsługą sieci 5G na 20 kluczowych rynkach.

W czwartym kwartale 2021 roku, realme osiągnęło kosmicznie wysoki poziom wzrostu sprzedaży swoich urządzeń, sięgający 165%, w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku. Takie wyniki uzyskano dzięki ekspansji firmy w krajach Europy Zachodniej – na przykład we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii. Tam realme jest nie do pokonania, jeśli chodzi o tempo rozwoju.

W innych regionach, jak na przykład na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej, Azji i Pacyfiku, sprzedaż urządzeń realme z obsługą sieci 5G umieszcza firmę w pierwszej piątce zestawień najbardziej skutecznych producentów.

To ciekawe, obserwować tak szybki wzrost firmy, której początek wcale nie tak dawno temu dał były wiceprezes Oppo. Jeśli polityka cenowa realme wciąż będzie prezentować dobry poziom, a firma będzie nadal tak mocno przeć ku rozwojowi na kolejnych rynkach, to podejmie ona równorzędną walkę o dominację w świecie smartfonów z Androidem. Pytanie, kiedy realme uderzy w szklany sufit – przecież nie da się wiecznie utrzymywać tak wysokich wyników wzrostu.