Reklama
Źródło: realme

Oby trafił do Polski. realme Watch T1 to zegarek, który warto poznać

Nowy zegarek realme Watch T1 to kolejny produkt, który zasili rodzinę smartwatchy chińskiego producenta. Biorąc pod uwagę specyfikację oraz cenę na lokalnym rynku, ma spore szanse stać się popularny.

Reklama

realme Watch T1 – specyfikacja

Ekran w nowym smartwatchu realme nie jest przesadnie duży. Zastosowany 1,3-calowy wyświetlacz, o rozdzielczości 416 na 416 pikseli, powinien być jednak wystarczająco czytelny, a to za sprawą postawienia na technologię AMOLED. Bluetooth w wersji 5.0 to oczywisty standard na obecną chwilę.

Osoby aktywnie spędzające czas wolny z pewnością docenią 110 trybów sportowych oraz wodoszczelność na poziomie 5 ATM. Za precyzję pomiarów odpowiedzialny będzie trzyosiowy akcelerometr oraz żyroskop, jak również czujniki światła oraz ciśnienia powietrza.

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje, realme Watch T1 również nie ustępuje konkurencji. Na pokładzie znajdziemy wsparcie dla GPS, GLONASS oraz Galileo. Nie zabrakło także NFC, choć nie wiadomo, czy będą one kompatybilne z europejskimi standardami płatności zbliżeniowych. Smartwatcha udało się wyposażyć w pulsometr, pulsoksymetr, krokomierz oraz czujniki snu.

Realme dorzuca także 4 GB miejsca na muzykę w trybie offline oraz baterię o pojemności 228 mAh, która powinna zapewnić 7 dni używania. 15 minut ładowania wystarczy, żeby zegarek zmartwychwstał na 3 dni, zaś pełne ładowanie nie powinno trwać dłużej niż 35 minut.

realme Watch T1 to kompromis pomiędzy Watch S Pro a Watch 2

Smartwatch będzie dostępny w 3 kolorach: Vibrant Black i Black Mint z silikonowymi paskami oraz skóropodobny Olive. Cenę za nowy zegarek od realme ustalono na 599 yuanów (~370 złotych), co może przełożyć się na cenę w Polsce w okolicach 450 złotych. Przedsprzedaż w Chinach zaczyna się 20 października, a sprzęt powinien trafić do pierwszych klientów na początku listopada.

Realme Watch T1
Źródło: realme

Widać, że realme nie ustaje w próbach zaistnienia na rynku opasek i smartwatchy. Jeżeli smartwatch pojawi się w Polsce i rzeczywiście jego cena będzie oscylować w okolicach 500 złotych, stanie on do walki z Huawei Watch Fit, kosztującym 499 złotych, czy Xiaomi Mi Watch, wycenionym na 549 złotych.