realme Pad X (fot. realme)

11 cali, cztery głośniki i modem 5G – oto nowy tablet realme Pad X

Ponieważ w dziedzinie tabletów nie dzieje się zbyt dużo, każda premiera niesie ze sobą pewne emocje. Tym razem mamy do czynienia z nowym realme Pad X – interesującym sprzętem z ekranem w rozdzielczości 2K.

Reklama

Nowy tablet z dobrą specyfikacją

Do niedawna bardzo trudno było o naprawdę dobry tablet działający na Androidzie. Rynek był podzielony głównie na urządzenia z niższej i wyższej półki. Za lepszą specyfikację trzeba było słono płacić, a tanie sprzęty często okazywały się niewystarczające. Od jakichś dwóch lat widać jednak pewne poruszenie, dzięki czemu możemy być świadkami premier takich jak relame Pad X.

Nowy tablet realme ma ekran LCD o przekątnej 11 cali i działający w rozdzielczości 2K. Proporcja powierzchni wyświetlacza do przedniego panelu to solidne 84,6%, dzięki czemu gadżet nie straszy przesadnie grubymi ramkami.

realme Pad X

W środku znajdziemy całkiem przyzwoity procesor Qualcomm Snapdragon 695 i 4 GB RAM. Istnieje też wersja z 6 GB RAM, co się chwali. Miejsca na zdjęcia, filmy i aplikacje nie powinno zabraknąć. Co prawda podstawowa opcja ma tylko 64 GB pamięci wewnętrznej, ale istnieje najdroższa z nich oferuje 128 GB. Dwie z trzech odmian mają też na pokładzie modem 5G.

Świetny do oglądania filmów i gier

Jedenastocalowiec znakomicie nadaje się do nadrabiania seriali. Przy obudowie o grubości 7,1 mm i wadze 499 g jest poręczny, a cztery głośniki z Dolby Atmos zapewniają bardzo dobre zaplecze dźwiękowe podczas wieczornych sesji filmowych.

realme Pad X

Tablet ma także aparat tylny z matrycą 13 Mpix oraz przednie oczko kamery 8 Mpix do wideorozmów z ultraszerokokątnym obiektywem o polu widzenia 105°. Całość zasila bateria o pojemności 8340 mAh z obsługą szybkiego ładowania 33 W.

realme Pad X

realme proponuje do tego zaopatrzyć się w rysik oraz inteligentną klawiaturę. Piórko rozpoznaje 4096 poziomów nacisku i potrafi ładować się magnetycznie. Z kolei klawiatura charakteryzuje się skokiem klawiszy 1,3 mm i wykonana jest z ekologicznej skóry.

Ceny i dostępność realme Pad X

Tablet dostępny będzie w trzech wersjach:

  • 4 GB/64 GB WiFi za 19999 rupii (~1160 złotych),
  • 4 GB/64 GB 5G za 25999 rupii (~1500 złotych),
  • 6 GB/128 GB 5G za 27999 rupii (~1620 złotych).