Najłatwiej naprawić LG G5, natomiast Samsung Galaxy S7 lepiej, żeby się nie psuł | Tabletowo.pl

Najłatwiej naprawić LG G5, natomiast Samsung Galaxy S7 lepiej, żeby się nie psuł

Dołącz do dyskusji 0

Zespół iFixit opublikował niedawno raport, z którego wynikało, że AirPodsy są nienaprawialne. A który z tegorocznych popularnych smartfonów najłatwiej doprowadzić do używalności po usterce? Oto ich mini-zestawienie.

Zwycięzcą jest modułowy flagowiec LG, model G5. Jak można się domyślić, jego modułowa konstrukcja i akumulator, który można w prosty sposób wymienić, sprawiły, że jego pozycja wśród innych testowanych w tym roku smartfonów jest tak wysoka. Ogólnie rzecz biorąc, G5 otrzymał notę 8/10, co oznacza, że nie tylko prosto się go „otwiera”, ale też przy odpowiednim samozaparciu, można wymienić niektóre podzespoły nawet na własną rękę.

Podczas gdy LG G5 poszło całkiem nieźle, nie można tego powiedzieć o popularnym Samsungu Galaxy S7, gdyż zajął on ostatnie miejsce, z wynikiem 3/10. Zarówno Galaxy S7 jak i Galaxy S7 Edge, są składane przy użyciu dużej ilości kleju, co ma sens, biorąc pod uwagę ich smukłe kształty i brak śrub. Jednocześnie powoduje to, że smartfony są bardzo trudne w otwieraniu i naprawie.

Pomiędzy LG G5 i Samsungami Galaxy S7, znalazły się jeszcze inne smartfony. Telefonem niewiele trudniejszym do naprawy od G5, okazał się Google Pixel i Pixel XL. Smartfony te otrzymały ocenę 7/10iFixit wyjaśnia, że Pixele „trudno otworzyć bez uszkadzania ekranu”. Wobec tego, raczej niepolecane są próby napraw we własnym zakresie. Podzespoły w iPhone’ach 7, takie jak bateria czy ekran, wymienić jest dość łatwo, ale rozkręcenie urządzeń wymaga użycia czterech różnych końcówek śrubokrętów. Z tego powodu sprzęt Apple również otrzymał 7 punktów na 10 w skali „naprawialności”.

Co ciekawe, Samsung Galaxy Note7 też zajął miejsce w dolnej części tabeli, z wynikiem 4/10, co stawia tylko trochę wyżej od galaktycznej S-siódemki. Obecnie jednak naprawa Note’ów 7 nie powinna być priorytetem dla tych, którzy jeszcze go posiadają ;)

źródło: iFixit dzięki AndroidAuthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona