Qualcomm w tym roku wypuści trzy nowe Snapdragony z serii 600 do smartfonów ze średniej półki | Tabletowo.pl

Qualcomm w tym roku wypuści trzy nowe Snapdragony z serii 600 do smartfonów ze średniej półki

Dołącz do dyskusji 0

Qualcomm ma w swoim portfolio wiele procesorów do smartfonów ze średniej półki (choć niektóre znaleźć można czasem również w tabletach, na przykład Snapdragona 652 w Lenovo Yoga Tab 3 Plus). I choć nie wszystkie weszły jeszcze do „obiegu”, to Amerykanie szykują już kolejne. W tym roku do oferty mają dołączyć Snapdragon 630, Snapdragon 635 i Snapdragon 660.

Snapdragon 625 cieszy się całkiem niezłą popularnością wśród producentów smartfonów (znaleźć go można m.in. w Asusie ZenFone 3Lenovo P2, Oppo R9S i Xiaomi Redmi Note 4). Co więcej, zdążył się już nawet doczekać następcy w postaci Snapdragona 626, aczkolwiek nie trafił on jeszcze na rynek.

Mimo to, już zaczyna się mówić o kolejnych procesorach, które w przyszłości przejmą schedę po Snapdragonach 625 i 626. Jeżeli wierzyć plotkom rodem z Chin, mają to być Snapdragony 630 i 635. Nie należy się jednak spodziewać rewolucji – Qualcomm rzekomo ponownie planuje zastosować osiem rdzeni ARM Cortex-A53. Prawdopodobnie także znowu wykorzysta 14-nm proces litograficzny, ponieważ 10-nm jest – po pierwsze – zarezerwowany dla flagowego Snapdragona 835, a po drugie zbyt kosztowny i nieopłacalny w przypadku układów ze średniej półki.

Nieco wyżej w hierarchii ma być Snapdragon 660. W zależności od wersji, mówi się w jego kontekście o czterech rdzeniach ARM Cortex-A73 i czterech ARM Cortex-A53 albo o ośmiu autorskich, opartych o architekturę Kryo, wykorzystaną w Snapdragonach 820 i 821. Bez względu na to, na jakie ostatecznie rozwiązanie zdecyduje się Qualcomm, należy się spodziewać tego układu w smartfonach z wyższej średniej półki.

Źródło: Weibo przez GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona