Ważne

Garść detali dotyczących Snapdragona 835 – najnowszego i najmocniejszego procesora firmy Qualcomm

Samsung Qualcomm ogłosili już, jaki chipset będzie montowany w topowych smartfonach 2017 roku. Ma to być Snapdragon 835, na którego temat dowiedzieliśmy się kilku nowych szczegółów.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że procesor ten będzie wytwarzany przy użyciu 10-nanometrowego procesu technologicznego. Firmy podzieliły się z nami zaletami takiego rozwiązania, jednak nie uzyskaliśmy dokładniejszych informacji odnośnie osiągów nowego układu. Z pomocą przychodzą przecieki z chińskiego serwisu Weibo, na którym pojawiła się fragmentaryczna specyfikacja Snapdragona 835.

snapdragon-835

Zgodnie z dokumentem, następca Snapdragonów 820 i 821 będzie miał osiem rdzeni. Częścią procesora będzie układ graficzny Adreno 540. 835-tka ma też wspierać technologię UFS 2.1, czyli kolejną generację Universal Flash Storage. UFS ma zapewniać lepsze bezpieczeństwo danych poprzez zastosowanie szyfrowania podczas komunikacji z procesorem.

Snapdragon 835 ma być dostępny w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2017 roku, co oznacza, że Samsung Galaxy S8 może być jednym z pierwszych smartfonów, które będą wyposażone w ten układ.

Co ciekawe, tabelki wspominają również o innym, nie zapowiedzianym jeszcze chipsecie QualcommaSnapdragonie 660. Ma on pojawić się w drugim kwartale 2017 roku, mieć osiem rdzeni i grafikę Adreno 512, i również oferować wsparcie dla UFS 2.1. Jednakże 660-tka ma być wytwarzana przy użyciu 14nm procesu, a nie 10nm.

źródło: Gizmo China dzięki PhoneArena

Komentarze

 • spi

  W tym snapie wprowadzają też nową wersję Quick charge która będzie w końcu kompatybilna z standardem Power Delivery

 • Mlody

  A co sie stalo z 830?

  • x

   Jeszcze nie weszła, a już na blogach technologicznych jest przestarzała. I zagadka wyjaśniona :)

  • “835” ma być wersją podstawową, a “830” nieco słabszą – tak przynajmniej mówią.

   • stark2991

    Albo po prostu nie będzie S830

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona