PUBG na Xbox Series S bez „fajerwerków”. Na Xbox Series X i PS5 też bez szału

PUBG to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier battle royale, która w zasadzie pozostaje bez konkurencji – a to dlatego, że chyba jako jedyna oferuje ten tryb akurat w formacie symulacji. Produkcji tej nie zabraknie na następnej generacji konsol. Przy PlayStation 5 oraz Xbox Series X można mówić o znośnej płynności, ale na słabszym Xbox Series S klatek będzie aż o połowę mniej.

Reklama

Chociaż PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS na Steam nie cieszy się najlepszymi opiniami, bo na upartego można powiedzieć, że tę grę lubi tylko co druga osoba, to gra w nią w tej chwili jakieś 350 tysięcy ludzi. Popularność nie słabnie – i to dlatego, że ciężko o alternatywę względnie realistycznego battle royale. Na rynku jednak więcej jest tytułów, które wymagają od nas nadzwyczajnej zręczności i przy których ciężko mówić o realizmie.

PUBG

PUBG, poza komputerami osobistymi, jest dostępne już na PlayStation 4 oraz Xbox One. Teraz słyszymy o następcach tych konsol, a przy okazji jeszcze o PUBG nowej generacji. Nie należy jednak spodziewać się wyjątkowej płynności, zwłaszcza w przypadku Xbox Series S. Przyznać trzeba jedno – zdarza się, że gra na PC-tach również nie działa najlepiej.

PUBG – ile fps na Xbox Series X i Xbox Series S?

Twórcy poinformowali graczy, że PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS ukaże się na konsolach następnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S, zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem:

  • 10 listopada – wersja Xbox Series X i Xbox Series S,
  • 12 listopada – wersja PlayStation 5 w wybranych krajach,
  • 19 listopada – wersja PlayStation 5 w reszcie świata (w tym Polsce).

Posiadacze gry na platformach odchodzącej generacji otrzymają darmową aktualizację do nowej wersji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S.

PUBG

Rozczarowująca może być jednak oferowana płynność na nowych konsolach. Wyobraźcie sobie, że Gears 5 działa w 120 fps na Xbox Series S. A PUBG zadziała na tym modelu w tylko trzydziestu!

W przypadku lepszej konsoli Microsoftu, czyli Xbox Series X, a także Sony PlayStation 5, klatek będzie dwa razy więcej. Te konsole zaoferują pożądany przez wielu (domniemany) standard, czyli 60 fps.

Zobacz też: