fot. Pixabay

Co można kupić do 10 dolarów? Przegląd ofert chińskich sklepów #18

Ostatni artykuł z tej serii pojawił się w trochę innej formule – poświęcony został wyłącznie produktom z kategorii Smart Home. Ciesze się, że przypadła Wam do gustu i mogę jedynie powiedzieć, że będzie przeze mnie kontynuowana. W przyszłym tygodniu planuję zrobić listę polecanych dronów w różnych kategoriach cenowych, dziś natomiast zapraszam do lektury tradycyjnej listy gadżetów do 10 dolarów. 

Reklama

Latarka czołowa

Jakiś czas temu szukałem dobrej latarki czołowej. W pierwszej kolejności sprawdzałem propozycje, które są dostępne w naszym rodzimym kraju, ponieważ zależało mi na szybkim czasie dostarczenia produktu. Przeglądając różnego rodzaju poradniki natknąłem się na budżetową czołówkę, którą można kupić w Chinach. Charakteryzuje się ona mocą 30000 lumenów i jej zasięg efektywny sięga nawet 500 metrów! ;) Została też wyposażona w czerwone światło oraz ma aż 7 trybów. Myślę, że w swojej cenie jest bardzo dobrą i zarazem ciekawą propozycją, którą warto rozważyć. Oczywiście, parametry podawane przez producenta należy brać z przymrużeniem oka.

Cena: $11,20 (bez akumulatorów) – czyli około 42 złotych

Reklama

Latarka czołowa na >Aliexpress<

fot. Aliexpress

Tablet do rysowania

Jeśli lubicie rysować, to ten gadżet powinien Was zainteresować. W chińskich sklepach bardzo często można spotkać się z tabletami do rysowania, które mają ekrany. Wydaje mi się, że w szczególności jest to bardzo fajne akcesorium dla dzieci. Dzięki niemu w podróż nie trzeba brać pliku kartek, a wyłącznie jedno urządzenie. Polecany przeze mnie model ma ekran o przekątnej 8,5 cala, więc nie będzie zajmował dużo miejsca. Oczywiście, jeśli taki rozmiar wydaje Wam się mały, to na rynku dostępne są egzemplarze nawet 12-calowe.

Cena: $4,99 – czyli około 19 złotych

Tablet do rysowania w >GearBest<

fot. GearBest

Zestaw pisaków do kaligrafii

Kolejny gadżet również jest związany z rysowaniem, a dokładniej z kaligrafią. Jeśli dopiero zaczynacie z tą sztuką, to w bardzo atrakcyjnej cenie możecie zakupić zestaw trzech pisaków. W każdym z nich jest możliwość wymiany tuszu i występują w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym (niestety, producent nie podaje go w milimetrach).

Cena: $2,84 – czyli około 11 złotych

Zestaw trzech pisaków do kaligrafii na >Aliexpress< 

fot. Aliexpress

Zapalniczka z miejscem na papierosy

Jesteście palaczami? Jeśli tak, to może zainteresuje Was zapalniczka, która jednocześnie jest pokrowcem na papierosy. Myślę, że jest to ciekawy pomysł nawet na prezent, ponieważ taki gadżet jest raczej rzadko spotykany. Akcesorium wykonane jest z tworzywa sztucznego i metalu, a jego rozmiar (94 x 63 x 19 mm) jest zbliżony do zwykłej paczki papierosów. Mieści się w niej dziesięć papierosów. Przy zakupie warto pamiętać, że zapalniczka nie jest napełniona gazem i trzeba zrobić to we własnym zakresie.

Cena: $3,67 – czyli około 14 złotych

Zapalniczka z miejscem na papierosy na >Aliexpress<

fot. Aliexpress

Monofoniczna słuchawka Bluetooth

Ostatnim gadżetem w tym zestawieniu jest monofoniczna słuchawka Bluetooth do telefonu. Polecany przeze mnie model charakteryzuje się specyficzną budową, która jest bliźniacza do bezprzewodowych wkładek dousznych. Dzięki temu słuchawka nie zwraca niepotrzebnej uwagi i można uznać ją za elegancką. Działa w oparciu o Bluetooth w wersji 4.1 oraz może pochwalić się wbudowaną redukcją szumów, która ma zwiększyć komfort podczas rozmowy. Producent deklaruje czas działania na poziomie 10 godzin w przypadku słuchania muzyki i 12 godzin podczas prowadzenia rozmów.

Cena: $9,60 – czyli około 36 złotych

Monofoniczna słuchawka Bluetooth do telefonu na >Aliexpress<

fot. Aliexpress

Podsumowanie

Jak Wam się podobają zaproponowane przeze mnie gadżety? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z nich, to koniecznie podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.

Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com