smartfon Nubia RedMagic 5S smartphone
Nubia RedMagic 5S (źródło: Nubia)

Rusza przedsprzedaż gamingowej Nubia RedMagic 5S ze świetną specyfikacją i… wentylatorem

Wielu producentów wypuszcza na rynek smartfony dla graczy, a Nubia jest jednym z tych, którzy stosunkowo często prezentują kolejne nowości. Dziś rozpoczęła się przedsprzedaż modelu Nubia RedMagic 5S ze świetną specyfikacją i niecodziennymi rozwiązaniami na pokładzie.

Specyfikacja Nubia RedMagic 5S

Każdy element tego smartfona sprawia, że jest on gamingowy. Zacznijmy od wyświetlacza. Jest to 6,65-calowa matryca AMOLED o rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, która potrafi odświeżać obraz z częstotliwością nawet 144 Hz, a do tego też śledzić ruch palca użytkownika z częstotliwością 240 Hz. Ponadto zapewnia ona 100% pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3 oraz oferuje 4096 poziomów automatycznej jasności i funkcję DC Dimming.

smartfon Nubia RedMagic 5S smartphone
Nubia RedMagic 5S Sonic Silver (źródło: Nubia)

Jako że jest to smartfon gamingowy, powinien zapewnić możliwie jak najwyższą wydajność. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ wyposażono go w procesor Qualcomm Snapdragon 865 z modemem 5G i WiFi 6, a także w kości LPDDR5 RAM (od 8 GB do 12 GB) i pamięć flash typu UFS 3.1 (od 128 GB do 256 GB).

Każdy smartfon pod dużym obciążeniem może solidnie się nagrzać, dlatego Nubia zastosowała szereg rozwiązań, które mają za zadanie skutecznie rozpraszać wytwarzane ciepło i obniżać temperaturę urządzenia.

Niewątpliwie najciekawszym jest wbudowany wentylator Turbo Fan, który potrafi osiągnąć nawet 15000 obrotów na minutę. Pozostałymi elementami systemu chłodzenia ICE 4.0 są m.in. rurka z cieczą oraz srebrna płytka. Co więcej, do smartfona można również doczepić zewnętrzny wentylator Ice Dock (sprzedawany osobno), który może kręcić się z prędkością do 8000 obrotów na minutę i jest w stanie obniżyć temperaturę nawet o 25℃.

To jednak wciąż jeszcze nie wszystko, co przygotowano specjalnie z myślą o graczach. Na bocznej krawędzi smartfona znajdują się dwa dodatkowe triggery, które monitorują dotyk z częstotliwością 320 Hz i charakteryzują się opóźnieniem na poziomie zaledwie 2 ms.

Rozgrywkę dodatkowo uprzyjemnią również głośniki stereo, technologia DTS: X Ultra, a także system wibracji zwrotnych 4D Shock. Ponadto użytkownicy będą mieli dostęp do Game Space 2.1, w którym dostosują różne funkcje i parametry pod własne preferencje.

smartfon Nubia RedMagic 5S smartphone
Nubia RedMagic 5S Pulse (źródło: Nubia)

Specyfikacja Nubia RedMagic 5S obejmuje też pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie, potrójny 64 Mpix (sensor Sony IMX686) + 8 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym o kącie widzenia 120° + 2 Mpix do zdjęć makro na tyle, czytnik linii papilarnych, Dual SIM (2x nano SIM) i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Smartfon zasilany jest przez akumulator o pojemności 4500 mAh. W zestawie producent dodaje zasilacz o mocy 18 W, ale użytkownicy mogą dokupić na własną rękę ładowarkę 55 W, bo i takie ładowanie przewodowe (przez port USB-C) jest obsługiwane. Całość pracuje na Androidzie 10 z interfejsem RedMagic OS 3.0.

Cena Nubia RedMagic 5S, przedsprzedaż

Smartfon dostępny jest w dwóch wersjach. Cena Nubia RedMagic 5S Sonic Silver 8 GB/128 GB wynosi 579 dolarów/579 euro/539 funtów, natomiast wersji Pulse 12 GB/256 GB – 649 USD/649 euro/599 GBP. Do tego można też kupić zewnętrzny wentylator Ice Dock za 44,90 USD/44,90 euro/40,90 GBP.

Przedsprzedaż Nubia RedMagic 5S wystartowała już na oficjalnej stronie internetowej marki Nubia. Wysyłka rozpocznie się zaś od 2 września 2020 roku. Smartfon można bez problemu zamówić także do Polski.

Polecamy również: