LG G8 ThinQ (fot. LG)

Poznaliśmy cenę LG G8 ThinQ z podwójnym aparatem. Kosztuje więcej niż LG G7 ThinQ

W przypadku LG G8 ThinQ LG zdecydowało się na dość zaskakujący krok, ponieważ w zależności od rynku, smartfon zaoferuje podwójny lub potrójny aparat główny. Niedawno poznaliśmy sugerowaną cenę drugiej z ww. konfiguracji i teraz przyszedł czas, aby dowiedzieć się, ile trzeba będzie zapłacić za tę pozbawioną jednego obiektywu.

Reklama

Przedsprzedaż i cena LG G8 ThinQ

W Korei Południowej przedsprzedaż LG G8 ThinQ rozpoczęła się 15 marca i zakończyła 21 marca 2019 roku. Sugerowaną cenę smartfona w ojczyźnie LG ustalono na 897600 wonów (równowartość ~3020 złotych). To niewiele mniej niż wynosiła początkowa cena LG G7 ThinQ (898700 wonów). Warto też dodać, że w tym kraju klienci dostali wersję z potrójnym aparatem.

LG G8 ThinQ (fot. LG)

Dziś amerykański oddział LG poinformował, że w Stanach Zjednoczonych sugerowaną cenę LG G8 ThinQ ustalono 819,99 dolarów, co przy aktualnym kursie po bezpośrednim przeliczeniu daje równowartość ~3130 złotych. Dla porównania, za LG G7 ThinQ trzeba było zapłacić w tym kraju na start od 750 dolarów w górę. Oznacza to, że tegoroczny flagowiec jest droższy o co najmniej 70 dolarów od zeszłorocznego.

Co więcej, klienci w Stanach Zjednoczonych będą mogli kupić wyłącznie wersję z podwójnym aparatem i do tego zapłacą za nią więcej niż użytkownicy w Korei Południowej za LG G8 ThinQ z potrójnym modułem. Częściowo zrekompensują to jednak bonusy, ponieważ w początkowym okresie smartfon ma być sprzedawany w USA z rabatem w wysokości nawet 150 dolarów.

Przedsprzedaż LG G8 ThinQ wystartuje w Stanach Zjednoczonych jutro, tj. 29 marca, natomiast sprzedaż właściwa rozpocznie się 11 kwietnia 2019 roku.

Cena LG G8 ThinQ w Polsce

Na razie nie wiadomo, kiedy polski oddział LG wprowadzi na nasz rynek LG G8 ThinQ, ale można się spodziewać, że stanie się to już wkrótce. Trudno jednak przewidzieć, ile tegoroczny flagowiec będzie kosztował w Polsce, ponieważ rozbieżności w cenach na poszczególnych rynkach są – jak widać na powyższych przykładach Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych – dość znaczne.

Zagadką pozostaje też, czy do Polski trafi wersja z podwójnym, czy z potrójnym aparatem, lecz osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby w naszym kraju sprzedawana była ta pierwsza.

Na koniec przypomnę jeszcze tylko, że LG G7 ThinQ debiutował w Polsce z ceną 3499 złotych, a w przedsprzedaży producent dorzucał w prezencie 43-calowy telewizor, 24-calowy monitor lub robota Sphero BB 9E oraz roczną gwarancję na wyświetlacz, uprawniającą do jednorazowej naprawy nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia z winy użytkownika.

Polecamy również – specyfikacja i funkcje LG G8 ThinQ

To flagowiec LG na 2019 rok – poznajcie LG G8 ThinQ

Źródło: PR Newswire, LG, Android Authority