LG G8 ThinQ (fot. LG)

LG zapowiada przedsprzedaż LG G8 ThinQ w Korei Południowej. Poznaliśmy cenę smartfona

LG zaprezentowało LG G8 ThinQ dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2019 w Barcelonie, 24 lutego 2019 roku. Producent wówczas – jak ma to niestety w zwyczaju – nie zdradził informacji na temat ceny i dostępności swojego tegorocznego flagowca. Teraz jednak ujawniono, że przedsprzedaż tego smartfona rozpocznie się w Korei Południowej w tym tygodniu. Przy okazji poznaliśmy cenę urządzenia.

Reklama

W tym roku LG zdecydowało się na dość niecodzienny ruch, bowiem podczas tej samej konferencji zaprezentowało flagowego LG G8 ThinQ, jak i high-endowego LG V50 ThinQ 5G. Koreańczycy najprawdopodobniej zdecydowali się na taki ruch, ponieważ nie chcieli zostać w tyle za konkurencją, która zaanonsowała już swoje urządzenia z modemem 5G. A w tym miejscu warto przypomnieć, iż według zapowiedzi producenta, tylko smartfony z serii LG V mają obsługiwać sieć nowej generacji (a przynajmniej na razie, ponieważ później różnie może być).

LG G8 ThinQ – cena, przedsprzedaż

W momencie oficjalnej premiery LG nie powiedziało ani słowa na temat ceny i dostępności LG G8 ThinQ. Nie było to specjalnym zaskoczeniem, ponieważ Koreańczycy (niestety) mają w zwyczaju tak robić. Teraz jednak poinformowali, że przedsprzedaż smartfona wystartuje w Korei Południowej w najbliższy piątek, 15 marca 2019 roku, i potrwa do 21 marca 2019 roku. Sprzedaż regularna rozpocznie się dzień później. W prezencie LG ma dorzucać roczną gwarancję bezpłatnej wymiany uszkodzonego nawet z winy użytkownika wyświetlacza i dedykowane etui.

W Korei Południowej za LG G8 ThinQ klienci będą musieli zapłacić 897600 wonów (równowartość ~3030 złotych). To niewiele mniej niż wynosiła cena startowa LG G7 ThinQ (898700 wonów). Warto tutaj jednak dodać, że w swojej ojczyźnie LG sprzedaje lepszą wersję swojego tegorocznego flagowca, bo z potrójnym aparatem głównym. Na inne rynki (w tym najpewniej i do Polski) trafi wariant z podwójnym (bez tzw. teleobiektywu).

W związku z tym, LG G8 ThinQ teoretycznie powinien kosztować w Polsce mniej niż LG G7 ThinQ, tj. 3499 złotych. Na razie wciąż jednak nie wiadomo, kiedy producent wystartuje z przedsprzedażą w naszym kraju oraz jaką ofertę przygotuje, aby zachęcić klientów do zakupu.

Polecamy również:

To flagowiec LG na 2019 rok – poznajcie LG G8 ThinQ

Źródło: FoneArena