Mate 20 Pro ponownie w świetnej cenie, ale tylko w sklepie Huawei

Wydawałoby się, że Mate 20 Pro został w całości wyprzedany i już się go nie kupi w oficjalnej dystrybucji, ponieważ nie ma go u żadnego autoryzowanego partnera w Polsce. Tymczasem właśnie pojawiła się bardzo atrakcyjna promocja na ten sprzęt w oficjalnym sklepie Huawei. Jest tylko jeden, dość poważny haczyk.

Reklama

Czy wciąż warto kupić Huawei Mate 20 Pro?

Mate 20 Pro w ogólnym rozrachunku to świetny sprzęt. Sam go posiadam od kilku miesięcy, więc wiem, co mówię. Smartfon ma fenomenalny aparat i to przede wszystkim dla niego – jeśli już – powinno kupować się ten model. Oprócz tego, urządzenie ma baterię, która zapewni zadowalający czas pracy na pojedynczym ładowaniu nawet przy dużym obciążeniu. Niewątpliwymi zaletami są także wsparcie dla super szybkiego ładowania przewodowego 40 W (bateria uzupełnia się naprawdę szybko) i bezprzewodowego 15 W. Przyznam, że prywatnie częściej korzystam z tego drugiego, bowiem jest niezwykle wygodne (i też całkiem sprawne, mimo mniejszej mocy).

Reklama

Huawei Mate 20 Pro nie jest jednak idealny. Gdybym miał wskazać (subiektywnie) jego największe wady, to wymieniłbym ogromne wycięcie w górnej części wyświetlacza, przez co na belce nie widać wszystkich ikon powiadomień (nie ma po prostu na nie miejsca; za to jest zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa system rozpoznawania twarzy, jednak z niego nie korzystam) i przeciętnie działający czytnik linii papilarnych w ekranie (często muszę przyłożyć palec kilka razy, aż system mnie rozpozna).

Początkowo za dużą wadę uznałem również obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, głównie przez to, że nie chciała się go trzymać żadna folia ani szkło. Zmieniłem zdanie, kiedy za dosłownie grosze kupiłem na AliExpress folię hybrydową (sprzedawcy nazywają ją różnie: 20D, 25D itp.), która doskonale dopasowała się do panelu i w ogóle się nie odkleja, a jej montaż jest banalnie prosty (znacznie prostszy niż w przypadku tradycyjnej folii czy szkła).

Promocja na Huawei Mate 20 Pro

Dokładnie 19 września 2019 roku, z okazji otwarcia sklepu internetowego Huawei.pl, można był kupić ten smartfon za śmieszne 1499 złotych, podczas gdy jeszcze kilka dni wcześniej w licznych promocjach sprzedawano go za 1999 złotych, czyli aż o 500 złotych drożej. Wydawałoby się, że już nie ma co liczyć na podobne oferty, ponieważ autoryzowani partnerzy wyprzedali wszystkie egzemplarze Mate 20 Pro.

Tymczasem w autoryzowanym salonie sprzedaży Huawei Experience Store smartfon sprzedawany jest za 1799 złotych. Niestety, urządzenie w tej cenie można kupić tylko tam, więc trzeba osobiście pofatygować się do Centrum Handlowego Westfield Arkadia. Nie wiemy też, jak dużo egzemplarzy jest dostępnych za tę kwotę oraz do kiedy trwa ta promocja. Wygląda jednak na to, że oferta została przygotowana specjalnie z okazji pierwszej rocznicy otwarcia sklepu, więc na pewno jest ograniczona czasowo.

Promocja na Huawei Mate 20 Pro w Huawei Experience Store w CH Westfield Arkadia (fot. skh / Pepper)

Recenzja Huawei Mate 20 Pro

Recenzja Huawei Mate 20 Pro. Niby niewiele brakuje do ideału, ale wciąż jest co poprawiać

Źródło: Pepper