Xiaomi logo

Program beta dla MIUI 10 dobiega końca?

Autorska nakładka od Xiaomi wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Jedni ją kochają, a inni – delikatnie mówiąc – nie są jej wielkimi fanami. Co jednak najważniejsze, producent z Państwa Środka stale rozwija oprogramowanie, o czym użytkownicy Xiaomi przekonają się już w niezbyt odległej przyszłości.

Już od jakiegoś czasu chińscy posiadacze produktów Xiaomi mogli dołączyć do programu beta-testów oprogramowania, oznaczonego jako MIUI 10. Europejczycy nie zawsze mają możliwość skorzystania z tego typu atrakcji. Owszem, raz na jakiś czas zdarza się, że producent daje i nam możliwość przetestowania softu przed jego oficjalną premierą, jednak Chińczycy zwykle są tymi, którzy testują nowe MIUI jako pierwsi. Czy to dobrze czy źle? Tu zdania będą podzielone.

Reklama

MIUI 11 – oto lista modeli, które mają otrzymać aktualizację

Warto zwrócić Waszą uwagę na to, że program beta-testów nakładki od Xiaomi w wersji 10 zbliża się już do końca. Na dedykowanym forum firmy możemy przeczytać, że kluczowe nowości zostały już przetestowane i są one teraz wdrażane (w domyśle) do stabilnej wersji oprogramowania. Innowacje, pośród których można wskazać choćby na harmonogram aktywacji trybu ciemnego czy przyspieszenie łączności bezprzewodowej, powinniśmy zobaczyć już wkrótce.

Plany Xiaomi odnośnie Androida Q – lista smartfonów, które na pewno dostaną aktualizację

Zgodnie z informacją z forum, MIUI 9.8.29 będzie ostatnią wersją nakładki, która pojawi się w Chinach przed 31 sierpnia tego roku. Po tym terminie producent powinien skupić się na stabilnej wersji oprogramowania. Wiemy też, że Xiaomi Mi 8 oraz Redmi Note 4X nie będą już otrzymywać kolejnych wersji softu w wersji alfa-testowej. Kończąc wątek spekulacji, mam dla Was na zakończenie jeszcze jedną dobrą wiadomość. Serwis źródłowy sugeruje, że w nowym tygodniu poznamy wiele nowych faktów związanych z MIUI 11 :)

źródło: XDA Developers