Ostatnia aktualizacja Xiaomi Mi 8 wnosi do systemu tryb ciemnego interfejsu

Skoro ciemny tryb będzie systemowo dostępny w Androidzie Q, to coraz więcej producentów smartfonów wprowadza taką funkcję we własnych nakładkach. W ten sposób użytkownicy rocznych czy dwuletnich urządzeń, mogą cieszyć się z mniej krzykliwego stylu interfejsu. Taka właściwość pojawiła się w Xiaomi Mi 8.

Aktualizacja MIUI do wersji 10.2.3.0 zawiera w sobie kilka mniejszych i większych poprawek systemu i nakładki Xiaomi, z których najbardziej znaczące to: wprowadzenie Trybu ciemnego oraz usprawnienia działania czytnika linii papilarnych. Te ostatnie dotyczą ukrywania symbolu skanera po wygaszeniu ekranu i możliwości użycia go do odblokowania ekranu po wykorzystaniu odblokowania telefonu twarzą.

Reklama

Oprócz tego, update uaktualnia zabezpieczenia systemu, datując zawierającą je paczkę na 1 kwietnia 2019 roku. Może nowości nie ma zbyt wiele, ale ci, którzy czekali z utęsknieniem za ciemnym motywem systemu, będą mogli w końcu go używać.

Aktualizacja dystrybuowana jest stopniowo, więc możecie jej jeszcze nie mieć wyszczególnionej w panelu ustawień. W ciągu kilku dni powinna jednak dotrzeć do wszystkich użytkowników Xiaomi Mi 8 korzystających z oprogramowania MIUI w wersji Global.

Google mówi, co nowego przyniesie Android 10 Q

dzięki Renata za info i zrzuty ekranu!
na zdjęciu głównym – Xiaomi Mi 8 Pro