Plany Xiaomi odnośnie Androida Q – lista smartfonów, które na pewno dostaną aktualizację

Nie jest tajemnicą, że Xiaomi w pierwszej kolejności dba o użytkowników swoich smartfonów z systemem w wersji chińskiej, stąd informacje dotyczące Androida Q i pewnych na 100% aktualizacji do Androida Q dotyczą modeli z MIUI China. Najczęściej jednak przekładają się one na sposób uaktualniania smartfonów z MIUI w edycji Global, więc warto rzucić okiem na opublikowaną przez Xiaomi listę urządzeń, na które trafi update.

Nie będzie też zaskoczeniem zawartość tej listy, bowiem znalazły się na niej przede wszystkim urządzenia zaprezentowane w ciągu ostatniego roku, a więc w domyśle – mające zagwarantowaną aktualizację do wyższej wersji systemu Android. Wśród nich znalazły się:

Reklama

Można też zainteresować się kolejnością wydawania aktualizacji do powyższych modeli telefonów. Wciąż – będzie to wersja chińska, lecz terminarz daje jako-takie pojęcie o tym, jak Xiaomi rozegra kwestię update’ów wersji Global. Większość z wymienionych smartfonów dostanie Androida Q jeszcze przed końcem roku. Tylko na oprogramowanie dla Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro będzie trzeba czekać do początku 2020 roku.

Rzecz jasna, urządzenia wydane w ramach programu Android One nie będą czekać na programistów MIUI i dostaną czystą wersję systemu w swoim tempie – najpewniej szybciej, niż powyższe modele. Lista nie jest zamknięta – Xiaomi będzie sukcesywnie dopisywać do niej inne smartfony. Jeśli pojawi się zestawienie sprzętów i terminarz wprowadzenia Androida Q na urządzenia z MIUI Global, na pewno damy Wam znać.

Xiaomi opublikowało listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie

źródło: MIUI dzięki gizchina