Problemy z ekranami powodem przesunięcia premiery iPada 3 do 2012? - Tabletowo.pl

Problemy z ekranami powodem przesunięcia premiery iPada 3 do 2012?

Tabletowo.pl Problemy z ekranami powodem przesunięcia premiery iPada 3 do 2012? Apple Nowości Plotki / Przecieki

Plotek na temat iPada kolejnej generacji ciąg dalszy. Na pewno pamiętacie, że ostatnie spekulacje odnośnie wyświetlacza owego tabletu wskazywały na obecność wyższej niż obecnie rozdzielczości – 2048 x 1536 pikseli i premierę w ostatnich miesiącach bieżącego roku. Okazuje się jednak, że sytuacja mogła w międzyczasie ulec zmianie. Według najnowszych informacji Apple musi się wstrzymać z prezentacją iPada 3 ze względu na… problemy z ekranami.

Produkcja 9,7-calowych paneli o wyższej rozdzielczości jest nieco bardziej skomplikowana od obecnych w iPadach (1 i 2) ekranów 1024 x 768 pikseli i osiągnięcie wymogów jakościowych Apple jest o wiele trudniejsze. Problemy z nimi mają rzekomo wszyscy dostawcy wyświetlaczy dla tego producenta.

Problemy, o których mowa powyżej, znacznie zmieniły początkowe założenia koncernu z Cupertino, według których w trzecim kwartale miał otrzymać do 2 milionów ekranów do iPada 3, a w kolejnym – trzy razy więcej. To sprawiło, że firma Apple zaczęła się obawiać o dostarczenie potencjalnym klientom odpowiedniej ilości tabletów, a co za tym idzie – zdecydowała się na przesunięcie premiery na 2012 rok.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać te kilka miesięcy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona