iPad 3 (podobno) ma być tani - Tabletowo.pl

iPad 3 (podobno) ma być tani

Tabletowo.pl iPad 3 (podobno) ma być tani Apple Nowości Plotki / Przecieki

Cena to jeden z najważniejszych czynników, które większość osób zainteresowanych tabletami bierze pod uwagę kupując tego typu sprzęt. Jak pokazała przeprowadzona przez nas jakiś czas temu ankieta, Czytelnicy Tabletowo.pl na szczęście nie należą do tej grupy – Wam (i mnie też) najpierw musi przypaść do gustu specyfikacja techniczna urządzenia, dopiero później jego cena. Jednak dla wszystkich, którzy czekają na ciekawy tablet w stosunkowo niskiej cenie mam dobrą wiadomość – pojawiły się spekulacje, że rzekomo iPad 3 ma być tani. Nie wiadomo jednak do końca co to znaczy…

Serwis DigiTimes dotarł do firm, które miały rzekomo podpisać umowę z Apple na dostawę komponentów do iPada 3. Wśród nich można wymienić: Novatek Microelectronics, Richtek Technology, Capella Microsystems i Integrated Memory Logic.

Według zagranicznych źródeł, korzystanie z komponentów wyżej wymienionych firm ma na celu obniżenie kosztów produkcji tabletu, a co za tym idzie – jego końcowej ceny. Tym posunięciem Apple chce się rzekomo zbliżyć cenowo do konkurencji. Pytanie tylko czy my, wymagający konsumenci chcemy, by koncern z Cupertino zniżał się do ich poziomu? Jeśli utrzyma parametry techniczne na wysokim poziomie, a cena będzie niższa niż iPada 2 – pozostanie się tylko cieszyć. Ale czy tak będzie?

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, jakoby iPad 3 miał posiadać ekran Retina. Jeśli faktycznie tak będzie, a pozostałe parametry utrzymają się na obecnym poziomie, cena tabletu na pewno trochę wzrośnie. Dzisiejsze informacje mogą więc oznaczać, że Apple chce zmniejszyć koszty pozostałych komponentów tak, by cena iPada 3 utrzymała się na podobnym poziomie, jak iPada czy iPada 2 w momencie oficjalnej premiery (były takie same).

W dalszym ciągu spekuluje się, że iPad 3 zadebiutuje wraz z iPhonem 5 we wrześniu bieżącego roku. Osobiście podchodzę do tego z wielkim dystansem, ale jeśli informacje te okażą się prawdziwe – na pewno nie będę rozpaczać ;-)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona