iPad 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Apple jest wyjątkową firmą i choć ma zarówno mnóstwo fanów, jak i przeciwników, tak jednego odmówić jej nie można – dzięki świetnym parametrom technicznym jej urządzeń i świetnemu marketingowi, praktycznie każdy produkt spod znaku nadgryzionego jabłka odnosi sukces. Tak było z iPadem pierwszej generacji, drugiej… i pewnie tak samo będzie z trzecim z kolei tabletem Apple. Dlaczego wspominam o urządzeniu, o którym istnieniu nie wie nikt poza najbardziej wtajemniczonymi osobami blisko związanymi z Apple? W sieci pojawiły się informacje, że jego premiera rzekomo ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Koncern z Cupertino przyzwyczaił nas do faktu, że kolejne generacje swoich urządzeń przedstawia praktycznie co dwanaście miesięcy (plus minus kilka). Tak jest choćby z iPhonem czy iPadem. Jak dobrze wiecie, pierwszy iPad został zaprezentowany pod koniec stycznia 2010 roku. iPad 2 doczekał się oficjalnej premiery na początku marca. Kiedy możemy się spodziewać iPada 3? Wszystko wskazywałoby na to, że w pierwszej połowie przyszłego roku. Okazuje się jednak, że Apple może nieco zmienić plan wydawniczy swoich urządzeń. Do sieci przeciekły informacje, jakoby prezentacja kolejnego iPada miała mieć miejsce we wrześniu, natomiast rynkowa premiera – miesiąc później, w październiku.

Za produkcję tabletu Apple mają odpowiadać następujące koncerny: Foxconn, Simplo Technologies, Dynapack International Technology, TPK Holding, Wintek, Catcher oraz Largen Precision.

Niestety, na temat tego, co najbardziej nas interesuje, czyli parametrów technicznych kolejnego tabletu Apple, na razie możemy sobie jedynie spekulować. Nic nie jest pewne, więc możemy sobie zaśpiewać “wszystko się może zdarzyć…”. Aczkolwiek już od dłuższego czasu mówi się na temat obecności ekranu 3D. Czy faktycznie będzie go można znaleźć w iPadzie 3? Szczerze wątpię, ale kto wie…

Czego się spodziewacie po iPadzie 3? Macie jakieś oczekiwania co do niego, życzenia? Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach, zobaczymy w momencie prezentacji urządzenia czy producent choć trochę nas posłucha ;-) I obstawiajcie kiedy naprawdę iPad 3 może zadebiutować – ciekawe kto będzie najbliżej. Ja mimo wszystko obstawiam marzec-kwiecień-maj 2012 roku.

źródło

Komentarze

 • Lost

  Nie, iPad 3 nie zadebiutuje w tym roku

 • sokol79

  Hmm, życzeń jest dużo,: HDMI, USB, Slot kart, większa swoboda w iOSie, na pewno 3D (ale opcjonalnie oczywiście),ekran 10.1, wymieniana bateria :P– marzenia ściętej głowy :)

 • WBUDOWANE porty HDMI, USB host, slot kart micro sdxc, dostęp do filesystemu (jest coprawda przez iTunes ograniczony dostęp per aplikacja, ale chodzi tak sprawnie i szybko, że lepiej nie mówić) panel słoneczny na pleckach, coby nie trzeba było ładować z gniazdka…

  Retinie i 3D mówię nie. 2048×1536 w takim urządzeniu to co najmniej overkill. 1280×960 natomiast byłoby mile widziane.

  • Też to poproszę. Dwa razy.

 • hergar

  Nie sądzę, że premiera będzie w tym roku. Nie ma takiej potrzeby, 2 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, konkurencja praktycznie nie istenieje. Ile się sprzedało wszystkich tabletów, nieważne w jakim rozmiarze, głównych aspirantów do zdetronizowania Ipada? Urządzenie jest szybkie, nowoczesne i rozwojowe. Pamiętajmy, że to firma jej zależy na zysku a nie na robieniu dobrze kupującym. Zresztą wszyscy producenci by tak chcieli ale mają gorszych specy od marketingu.
  A co do życzeń. Rozdzielczość większą będzie ciężko zrobić, bo to by oznaczało brak kompatybilności z aplikacjami na wcześniejsze wersje, a więc mniejszą sprzedaż, przynajmniej na początku, zanim developerzy się nie dostosują.
  Port HDMI, Apple od zawsze ma swoje rozwiązania, polemika na ten temat jest długa i zażarta. Ja wychodzę z założenia, nie podoba Ci się, nie kupuj. USB host, a po co? Jest przejściówka, są kompatybilne peryferia.
  Jakbym miał patrzeć przez pryzmat zmian w pozostałym sprzęcie, to wymienią na nowsze bebechy, pochwalą się świetną szybkością w grach i aplikacjach, może wsadzą slot na kartę SD, choć wątpię, bo wtedy mało kto kupowałby droższe wersję o większej pojemności, no i pamiętać trzeba, o planach zrobienia modemu GSM wielkości karty. Wtedy sprzedawałby się 16 GB wersję WIFI, a jak wiemy liczy się sprzedaż, zyski i wzrost akcji na giełdzie.

  • aaa

   Pokłócili się z Samsungiem, może chcą szybko wprowadzić urządzenie od niego niezależne?

 • hergar

  A co ma do tego zależność? To jest biznes, a nie małżeństwo. Podpisuje się umowę na dostarczenie tyle i takiej jakości komponentów, kiedy jej się nie realizuje płaci się kary. Samsung przecież nie dostarczał części za darmo, można spekulować nad powodem zmiany dostawców.
  Zresztą tak samo jest w mac’ach, wcześniej były gforce’y, teraz ati.

 • aaa

  Poczytaj jaka aktualnie jest sytuacja miedzy Samsungiem i Apple. Biznes czasem przypomina malzenstwo.

 • Muszę przyznać, ze byłoby to dziwne, ale podobno łańcuch dostawców apla na Taiwanie przygotowuje się do montażu nowych urządzeń – być może iPhone5 i ipad3. Cóż, nie zazdroszczę konkurencji, na pewno mają pełne pieluchy po takich njusach. Niby wrzesień tego roku…

 • Artur

  Obstawiam wiosnę a teraz przygotowują się do iPhone’a 5 a gdzieś czytałem ze rozdziałkę (w iPad’zie:) to chcą podnieść tylko o 1/3, wtedy nie było by problemu z kompatybilnością wsteczną bo nawet przy skalowaniu oczu by nie gryzło;p

 • Kasia

  Żeby był sporo lżejszy, żeby można było bardziej przyciemnić ekran (jestem nocnym markiem i przy max ściemnieniu jest stanowczo za jasno) ekran o lepszej rozdzielczości, lepsza rozdzielczość kamerek, może jakaś dioda led, a najlepiej jakby przy pomocy jakiegoś bocznego przycisku można było zmienić ekran z led LCD na E Ink, ale to pewnie na tą chwilę jest s-f ;-)

 • damain ostrowski

  szypszy z kamrom lepsza grafika tanszy morze byc w 3d

  • damain ostrowski

   wienkszom pojemnosc gb niekoniecznie 3d

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona