Ważne

Kolejny iPad z ekranem Retina? CEO LG Display potwierdza

Jakiś czas temu zapytaliśmy Was co zmienilibyście w iPadzie drugiej generacji. Wspominam o tym nie bez powodu – część Czytelników Tabletowo.pl widziałaby w nim ekran Retina, który… prawdopodobnie znajdzie się w kolejnym iPadzie – 3, 2 Plus czy jakkolwiek inaczej by się nie nazywał. Takie rewelacje dotarły od samego CEO LG Display, Young Soo Kwon.

Jeśli choć trochę interesujecie się rynkiem nowych technologii, doskonale wiecie, że dostawcą wyświetlaczy Retina do ostatniej generacji smartfona Apple – iPhona 4 – jest LG Display. Idąc za ciosem można dojść do wniosku, że któryś z kolejnych iPadów będzie posiadał także takowy ekran.

I tak, na łamach The Korea Times można przeczytać:

[Kwon] said more smartphone manufacturers will release new models employing LG’s “Retina Display’’ that has been used in iPhones and iPads.

No dobra, nie wiem jak Wam, ale mi cała ta sytuacja lekko śmierdzi. Coś mi się wydaje, że Kwon najnormalniej w świecie się pomylił. Ale cóż, czy rzeczywiście kolejny iPad będzie miał ekran Retina (prawdopodobnie o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli) – zweryfikuje czas.

Warto przypomnieć o wcześniejszych plotkach: mówiły o tym, że premiera kolejnego iPada ma mieć rzekomo miejsce już we wrześniu, do czego jednak należy podchodzić z dystansem. Najważniejszą zmianą ma być właśnie technologia wykonania ekranu i jego rozdzielczość – to może sprawić, że Apple nie nazwie urządzenia iPadem 3, a raczej iPadem 2 Pro, 2 Plus czy 2 HD…

źródło

Komentarze

 • Lost

  W tej wypowiedzi szefa LG raczej chodzi o coś innego. LG będzie produkowało ekrany Retina aby udostępnić je firmom innym niż Apple. Young-soo uważa, że dla smartfonów i urządzeń mobilnych ta technologia jest lepsza niż OLEDY od Samsunga.

 • Mayrzyciel

  Retina retiną ale jakie podzespoły musiały by być, żeby obsłużyć taką rozdzielczość zachować płynność całego systemu? Przecież to więcej niż Full HD a niektóre kompy mają z tym problem.

  • Lost

   IPhone 4 ma jeden rdzeń taktowany 800mHz i daje sobie świetnie rady z obsługą Retiny. W iPadzie 3 najprawdopodobnie będzie procesor A6 z grafiką PowerVR Rogue, której wydajność ma być nawet kilkadziesiąt krotnie większa od obecnie stosowanych rozwiązań.

   • aaa

    iPhone 4 ma 960×640, to “trochę” mniej niż ma być w iPadzie następnym. Jeszcze przy normalnej grafice jest ok, ale gry chyba będą musiały przynajmniej częściowo być w mniejszej rozdzielzcości robione… Do tego wielkość rysunków wszystkich spowoduje, że aplikacje, jeśli będą chciały wyglądać dobrze będą sporo zajmowły. Ogólnie same problemy, a zysk? Pewnie PDF-y będą wyglądać nieziemsko i wszystko co wektorowe (i procesor/grafika da radę uciągnąć).

 • Mayrzyciel

  Racja :)

 • Zaletą tego, że Apple ciągle wydaje nowy sprzęt, jest spadek cen poprzednich generacji. Tylko w sumie po co mi ekran 2048 x 1536 pikseli, skoro będę miał nadal mało miejsca na “dysku”? Filmów Full HD i gierek w takiej rozdziałce dużo się w pamięci 64 GB nie zmieści.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona