Protesty w USA ustają, więc Sony wznawia konferencję o grach na PlayStation 5

Odbędzie się 11 czerwca

W ubiegły czwartek mieliśmy zobaczyć w akcji gry, które trafią na konsolę PlayStation 5. Do prezentacji jednak nie doszło, bo Sony nie chciało odwracać uwagi od protestów, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. Konferencja nie może być jednak odciągana w nieskończoność, więc ustalono jej kolejną datę.

Sony „odwołuje” protesty w USA

Jeszcze wczoraj w amerykańskich miastach miały miejsce kolejne demonstracje po śmierci George’a Floyda. Temperatura protestów najwyraźniej jednak spada – marsze są spokojniejsze, a tylko w niektórych miejscach przybierają bardziej gwałtowny przebieg. Widocznie z tego powodu Sony nie obawiało się już ustalić kolejnej daty dla zaległej prezentacji gier na PlayStation 5, która pierwotnie miała odbyć się 4 czerwca.

Nowym terminem jest 11 czerwca, a więc najbliższy czwartek.

Ponad godzina materiałów z gier

Sony zapowiada, że szykuje się prawdziwa uczta dla fanów domowej rozrywki. Gracze będą uraczeni ponad godzinnym programem, podczas którego zobaczą zapowiedzi i gameplay’e z wielu gier, w które będzie można zagrać na nowym systemie PlayStation.

Producent nie pisnął nawet słóweczka o tym, czy będzie nam dane przyjrzeć się konsoli samej w sobie. Jak na razie poznaliśmy tylko wygląd kontrolera DualSense oraz kilka ważnych szczegółów dotyczących specyfikacji PlayStation 5. Byłoby fajnie, gdyby Sony dało fanom choć przedsmak wyglądu konsoli. Microsoft już dawno odkrył karty związane z designem swojego nowego Xbox Series X.

PlayStation zachęca, żeby oglądając konferencję, założyć słuchawki – niektóre materiały mają zyskiwać na wartości dzięki dobremu udźwiękowieniu!

Prezentacja rozpocznie się o 22:00 naszego czasu.

Xbox poczeka na oficjalną cenę PlayStation 5 i wyjedzie ze znacznie tańszym Series X

źródło: PlayStation