Sony odwołuje prezentację gier na PlayStation 5. W tle protesty w USA

4 czerwca 2020 roku miała odbyć się specjalna konferencja PlayStation, poświęcona grom, które trafią na piątą generację konsoli Sony. Podjęto jednak decyzję o tym, by przenieść tę imprezę na inny termin w związku z wydarzeniami większej wagi, obecnie rozgrywającymi się w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Protesty w USA opóźniają prezentację PlayStation

Na facebookowym profilu PlayStation pojawił się komunikat, każący graczom zweryfikować swoje plany na czwartkowy wieczór. Prezentacja online, która miała przybliżać nam gry przeznaczone na konsolę PlayStation 5nie odbędzie się. Nie znaczy to, Sony kompletnie z niej rezygnuje – raczej przenosi na inny, na razie nieznany nam jeszcze termin.

„Zdecydowaliśmy przesunąć wydarzenie dedykowane PlayStation 5, planowane na 4 czerwca.Choć jesteśmy przekonani, że gracze z całego świata niecierpliwie wyczekują informacji o grach na PS5, uważamy, że nie byłby to najlepszy czas, by organizować tego typu imprezę. Z szacunku dla wydarzeń ostatnich dni, wolimy zrobić miejsce dla ważniejszych wiadomości, które powinny stać się znane.”

W obliczu fali protestów przeciwko brutalności policji, po zabiciu Afroamerykanina George’a Floyda, która przelewa się teraz przez miasta Stanów Zjednoczonych, producenci PlayStation 5 uważają, że nie byłoby właściwe, gdyby konferencja online dotycząca nowych gier na tę konsolę się odbyła.

Na pewno ma to związek z poprzednim komunikatem na facebookowej stronie PlayStation, w którym firma potępiła systemowy rasizm i przemoc skierowane przeciw społeczności Czarnych. Zapewniła także, że solidaryzuje się w wysiłkach mających na celu zapewnienie sprawiedliwego traktowania wszystkich czarnoskórych twórców, graczy, pracowników oraz ich rodzin i przyjaciół.

Konferencja miała pokazać „przyszłość gamingu”

Wydarzenie, na które czekają gracze, ma odsłonić więcej kart związanych z tytułami dostępnymi na PlayStation 5. Ponieważ nie podano żadnej zastępczej daty prezentacji, musimy pozostać czujni i poczekać na kolejne informacje na temat spodziewanego eventu.

Tak będzie wyglądał kontroler dla PlayStation 5! Panie i Panowie, oto DualSense

źródło: PlayStation