vivo Y55 5G – spośród trzech aparatów smartfona, liczy się tylko jeden

vivo kontynuuje swoją politykę wypuszczania na rynek kilku wersji tego samego modelu. W ubiegłym miesiącu premierę miało vivo Y55s 5G, zaś teraz w portfolio marki pojawiło się vivo Y55 5G. Co oferuje?

Reklama

vivo Y55 5G – aparat 50 Mpix i niewiele więcej

Tanie smartfony muszą iść na jakieś kompromisy. Ponieważ vivo Y55 5G wyceniono na równowartość 290 dolarów (~1150 złotych), należy spodziewać się, że dokonano jakichś cięć. I rzeczywiście – nowy smartfon nie pcha się, by zostać nazwanym solidnym średniakiem. Nie z taką specyfikacją.

O ile vivo Y55s 5G miał na pokładzie baterię 6000 mAh, tak w vivo Y55 5G zamontowano ogniwo o 1000 mAh mniejsze. Przynajmniej nie zrezygnowano z portu USB-C i szybkiego ładowania 18 W. Poza tym pozostawiono ten sam, 6,58-calowy ekran LCD o rozdzielczości Full HD+. W jego górnej części także można dostrzec wycięcie na 8-megapikselową kamerkę przednią.

Moduł aparatu głównego składa się z trzech sensorów: 50 Mpix, 2 Mpix i 2 Mpix. Widać więc wyraźnie, że tak naprawdę tylko główny obiektyw nadaje się do robienia zdjęć. Dwa pozostałe odpowiadają za ujęcia makro oraz wyczuwanie głębi kadru.

W środku znajdziemy procesor MediaTek Dimensity 700, 4 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci na system i dane. Wszystkim zarządza oprogramowanie Funtouch OS, bazujące na Androidzie 11.

Nie wiadomo, czy vivo Y55 5G będzie dostępny poza Tajwanem. Jeśli tak, to zapewne pojawi się w całkiem przystępnej cenie – nie da się przecież sprzedaż smartfona z 4 GB RAM zbyt wysoko.