Garrett Classy

Garrett Classy – kiedy w zegarku cenisz styl, łączność ze smartfonem i… termometr

Na rynku mamy coraz większy wybór smartwatchy, które spełniają wymagania wybrednych klientów. Garrett Classy na przykład, może się podobać i połączy się z dowolnym smartfonem. A to nie wszystkie jego zalety.

Metalowa bransoleta dodaje stylu

Smartwatche, zupełnie jak smartphone’y, mają swoje „półki”. Są takie, które wyglądają jak smartwatche, ale w gruncie rzeczy są bardziej opaskami fitness z większym ekranem i są też takie, które mają wbudowanych milion funkcji, z GPS-em i badaniem EKG włącznie. Garrett Classy stara się być czymś pomiędzy.

Garrett zwraca na siebie uwagę dobrym wykonaniem i wyglądem zbliżonym bardziej do tradycyjnej biżuterii aniżeli samymi właściwościami technicznymi. Bransoleta wykonana jest ze stali, dzięki czemu nie musimy obawiać się o uszkodzenia. Zresztą, jeśli nam ona nie odpowiada, zawsze można wymienić ją na dołączony do zestawu pasek.

Obudowa ma radzić sobie z przeciwnościami losu także dzięki klasie wodoszczelności IP68. Producent zapewnia, że z powodzeniem można pływać ze smartwatchem na nadgarstku.

Garret Classy ma wbudowanych kilka czujników. Na przykład dzięki akcelerometrowi wybudzi się automatycznie pod wpływem ruchu nadgarstka. Ten sam sensor pomoże zliczać kroki. Dodatkowo, zegarek mierzy puls oraz podaje wartość nasycenia krwi tlenem dzięki funkcji pulsoksymetru. Z ciekawszych rzeczy, na pewno można wymienić termometr. Sprzęt jest w stanie podawać aktualną temperaturę otoczenia oraz informować o szansach wystąpienia opadów.

Dotykowy ekran może zarządzać połączeniami przychodzącymi czy playlistą dźwiękową na telefonie. Sprzęt da się połączyć zarówno z iPhone’ami na iOS, jak i ze smartfonami na Androidzie.

Funkcje fitness i kilka innych

Smartwatch jest w stanie śledzić naszą aktywność fizyczną. Oprócz wspomnianego krokomierza, urządzenie wykryje brak ruchu i potrafi wyświetlić powiadomienie o konieczności rozprostowania kości raz na jakiś czas. Garret Classy ma wbudowane liczne tryby sportowe: bieganie, siatkówka, pływanie, joga, koszykówka czy spacer. Dzięki nim sprawdzimy liczbę spalonych kalorii oraz przebyty dystans, a także czas poświęcony na daną aktywność.

Inne funkcje obejmują śledzenie kalendarza miesiączkowego czy też opcję „znajdź telefon”, które pomoże w lokalizowaniu zawieruszonego smartfona.

Smartwatch Garett Classy jest dostępny w kolorach: czarnym, złoto-czarnym, różowym i złotym w cenie 339 złotych. Znajdziemy go na stronie sklepu Garretta lub w marketach z elektroniką.