smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Mi-home.pl)

To już pewne: Xiaomi Mi 9T będzie dostępny w Polsce

Jutro Xiaomi oficjalnie zaprezentuje nowego członka flagowej rodziny – model Mi 9T. Niewykluczone, że lokalny oddział tej marki jednocześnie zaanonsuje ten smartfon na polskim rynku, bowiem mamy już pewność, że trafi on również do Polski.

Xiaomi Mi 9T w Polsce

O nowym członku flagowej rodziny Mi 9 mówiło się bardzo dużo i bardzo często. Samo Xiaomi sporo się do tego przyczyniło, bowiem przez wiele dni publikowało nowe zapowiedzi zdradzające kolejne informacje o Mi 9T. Od pewnego czasu wiadomo natomiast, że smartfon zadebiutuje oficjalnie 12 czerwca 2019 roku, czyli jutro.

Reklama

Kilka tygodni temu jeden z polskich serwisów branżowych dotarł do informacji, z których wynikało, że Xiaomi Mi 9T będzie dostępny również w Polsce. Teraz uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie wspomnianych doniesień, bowiem smartfon pojawił się na stronie autoryzowanego sklepu marki, Mi-home.pl. Na razie widnieje na niej wyłącznie wersja z kolorze Carbon Black z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, jednak spodziewamy się także wariantu z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

Xiaomi Mi 9T – cena w Polsce

Mimo że najnowszy członek flagowej serii Mi 9 pojawił się już na stronie autoryzowanego sklepu Xiaomi w Polsce, to nie ma informacji o jego cenie. Jakiś czas temu mieliśmy jednak okazję dowiedzieć się, że konfiguracja 6 GB/64 GB będzie kosztowała w Europie 329 euro, co przy obecnym kursie jest równowartością ~1399 złotych.

Można się spodziewać, że polska cena Xiaomi Mi 9T 64 GB zostanie ustalona na dokładnie takim samym poziomie, bowiem kiedy pojawiły się informacje o tym, że smartfon będzie dostępny w Polsce, przy okazji mówiły one o tym, iż jego cena ma być zbliżona do ceny Xiaomi Mi 9 SE – a ten model kosztuje w naszym kraju od 1499 złotych (mowa oczywiście o oficjalnej dystrybucji).

Xiaomi Mi 9T Pro

Wiele osób dopytuje o ten model i nieoficjalne mówi się, że będzie on dostępny w Polsce, aczkolwiek oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie mamy. Bardzo możliwe, że wszystko wyjaśni się już jutro.

Źródło: Mi-home.pl dzięki gsmManiaK