Samsung Galaxy A8s (fot. @MMDDJ_)

Samsung zapowiedział premierę Galaxy A8s, który będzie miał „coś, czego nie ma żaden inny smartfon na rynku”

2019 rok może być istotnym okresem w historii smartfonów. Bardzo możliwe, że pożegnamy w nim tzw. notcha, a przynajmniej – z pomocą Samsungą – zrobi to część producentów. Na styczeń 2019 roku Koreańczycy zapowiedzieli premierę Galaxy A8s, w którym zastosowana zostanie technologia, jakiej na próżno szukać w innych urządzeniach jakiejkolwiek marki.

W ostatnim czasie Samsung daje wszystkim do zrozumienia, że zamierza odzyskać miano lidera w segmencie smartfonów. Świadczy o tym niedawna premiera Galaxy A9, czyli pierwszego na rynku inteligentnego telefonu z poczwórnym aparatem głównym oraz dzisiejsza zapowiedź Galaxy A8s, który ma zaoferować technologię, jakiej nie ma na pokładzie żadne inne urządzenie, nawet z logo Samsunga na obudowie.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/10/11/samsung-galaxy-a9-z-czterema-obiektywami-aparatu-premiera-specyfikacja-ceny/

Koreańczycy niestety nie zdradzili nic na temat nadchodzącej nowości, ale wystarczy połączyć ze sobą kilka informacji, które ostatnio ujrzały światło dzienne i można sobie stworzyć w wyobraźni całkiem prawdopodobny obraz Galaxy A8s. A jeśli się on ziści, to Samsung w 100% zasłuży sobie na miano lidera w segmencie smartfonów.

Po pierwsze, właściwie pewne jest, że Galaxy A8s będzie napędzany przez platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 710, składającą się z ośmiordzeniowego (4x Kryo 360 Gold 2,2 GHz+ 4x Kryo 360 Silver) CPU i grafiki Adreno 616, która produkowana jest z wykorzystaniem 10-nm procesu technologicznego, jak Qualcomm Snapdragon 835.

Przedstawiony przez Samsunga zarys Galaxy A8s (widoczny na samej górze) nie musi też być przekoloryzowany, ponieważ niedawno producent zaprezentował szereg technologii, które pozwalają całkowicie pozbyć się ramek dookoła wyświetlacza. Mowa tu na przykład o umieszczeniu kamerki i sensorów bezpośrednio pod taflą ekranu (piksele nad nimi mają „przygasać”, kiedy smartfon będzie chciał z nich skorzystać) oraz emisji dźwięku za pośrednictwem drgań samego panelu.

https://www.tabletowo.pl/2018/10/19/samsung-nowy-wyswietlacz-ekran-bez-notcha/

W przeszłości Samsung zadeklarował też, że innowacyjne rozwiązania w pierwszej kolejności będą pojawiać się na pokładzie smartfonów ze średniej półki, a dopiero później (ewentualnie) we flagowcach. W przypadku poczwórnego aparatu głównego tak się stało, więc bardzo prawdopodobne, że wymienione powyżej technologie jako pierwszy zaoferuje właśnie Galaxy A8s.

Jak już wspomniałem, smartfon zadebiutuje w styczniu 2019 roku, być może na targach CES 2019. Ja czekam na niego z niecierpliwością i mam szczerą nadzieję, że Samsung mnie nie rozczaruje.

Źródło: @MMDDJ_, Phone Arena