Będzie kupowane? Oto druga generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 18

Będzie kupowane? Oto druga generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones

Oprócz całej gamy urządzeń mobilnych, do czego zaliczam smartfony Mi 10, Mi 10 Pro i Mi 10 Lite 5G, Xiaomi zaprezentowało dziś akcesorium, które w niektórych państwach europejskich będzie dodawane jako gratis w przedsprzedaży flagowców. Chodzi o słuchawki Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2.

Pierwsza generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones jest z nami w Polsce już od końca lipca ubiegłego roku. Wtedy wyceniono je na 299 zł. Nie był to jednak wielki sprzedażowy hit – być może ze względu na brak aktywnej redukcji szumów na nowe pchełki od chińskiego producenta nie było aż tylu chętnych. Inaczej może być z ich kolejną generacją.

Będzie kupowane? Oto druga generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 19

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

Mi True Wireless Earphones 2 różnią się dość mocno od swoich poprzedników, a stylem jeszcze mocniej zbliżają się do AirPodsów od Apple. Xiaomi zrezygnowało z żelowych gumek dousznych, a postawiło na plastikowe, profilowane główki, które mają być jeszcze wygodniejsze. Akcesorium to jest globalną wersją słuchawek Mi AirDots Pro 2które zaprezentowano pod koniec września w Chinach.

Będzie kupowane? Oto druga generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 20

Wyposażono je w łączność Bluetooth 5.0, kodek audio Hi-Res LDHC i – co ważne – podwójne mikrofony do redukcji szumów otoczenia. Funkcja ta może być kluczową, jeśli chodzi o czynniki skłaniające do zakupu – oczywiście zaraz po cenie.

W pchełkach zamontowano 14,2-milimetrowe przetworniki dla lepszych wrażeń muzycznych i zastosowano kilka przydatnych udogodnień – na przykład w postaci (inspirowanego mocno Apple) łatwego łączenia się z urządzeniami działającymi na nakładce systemowej MIUI. Wystarczy otworzyć obudowę i wyciągnąć słuchawki, by te wyszukały urządzenia Xiaomi w pobliżu. Rzecz jasna Mi True Wireless Earphones 2 mogą parować się także z innymi smartfonami na Androidzie czy iPhone’ami.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Będzie kupowane? Oto druga generacja słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 21

Słuchawki wyposażone są też w czujniki podczerwieni, które automatycznie wykrywają moment, w którym pchełka wyjmowana jest z ucha – wtedy odtwarzanie muzyki jest automatycznie wstrzymywane.

Każda pchełka waży po 4,5 g, zaś etui ładujące to kolejne 50 g. Poprawiono czas odtwarzania: druga generacja Mi True Wireless Earphones wytrzyma 4 godziny słuchania muzyki, a włączając w to czas po kilkukrotnym naładowaniu przez etui, możemy dojść nawet do 14 godzin. Etui ładuje się godzinę przez USB typu C.

Cenę słuchawek Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 ustalono na 79,99 euro. Bezpośrednie przeliczenie daje nam około 360 zł, więc ciekawe, czy producent zdecyduje się pójść tym tropem. Poczekamy, zobaczymy.

Nowy, wielki ekran i oczyszczacz powietrza wprost od Xiaomi – Mi TV 4S 65″ i Mi Air Purifer 3H

źródło: Xiaomi (1), (2), (3)