Samsung prezentuje słuchawki AKG N400 i jednocześnie robi konkurencję samemu sobie

Aktywna redukcja szumów to jedna z rzeczy, których brakowało pierwszej generacji słuchawek TWS od Samsunga. Galaxy Buds nawet w swojej drugiej odsłonie (czyli Galaxy Buds+) nie otrzymały takiej funkcji. Pojawiła się ona jednak w słuchawkach AKG N400, które producent z Korei Południowej zaprezentował wczoraj. Czy to kanibalizacja własnej marki?

AKG N400 dostają to, czego Galaxy Budsy nigdy nie miały

Nowe słuchawki TWS Samsunga, powstałe dzięki AKG, mają sporo funkcji, których próżno szukać w pierwszych czy drugich Galaxy Budsach.

Na przykład postarano się o zachowanie standardu wodoodporności IPX7, która zapewnia, że pchełki można zanurzyć w wodzie nawet do 30 minut. Dla poprzednich słuchawek Koreańczyków byłoby to zapewne zabójcze. Już ta jedna rzecz sprawia, że AKG N400 będą znacznie lepszą propozycją dla osób prowadzących aktywny, powiązany ze sportem tryb życia.

Drugim killer feature jest aktywna redukcja szumów otoczenia. ANC jest obecnie bardzo pożądane w słuchawkach TWS, więc świetnie, że w nowym modelu zadbano o jego implementację.

Oprócz tego, w opakowaniu z akcesorium znajdziemy trzy pary silikonowych wkładek dousznych oraz jedną parę piankowych. Odpowiedni ich dobór wzmocni pasywne wygłuszenie hałasu otoczenia.

Bardzo dobry czas działania

AKG N400 obiecują jeszcze jedną rzecz: do 6 godzin odtwarzania muzyki (do 5 godzin z włączoną redukcją szumów). Doładowując słuchawki raz (a na tyle pozwala załączone etui), można ten czas wydłużyć dwukrotnie.

Jeśli ten czas działania potwierdzi się w testach, będziemy mieli do czynienia z jednymi z najlepszych słuchawek TWS na rynku z ANC pod względem pracy na baterii. Naładujemy je bezprzewodowo dzięki obsługiwanemu standardowi Qi – zaledwie 10 minut uzupełniania energii wystarczy na godzinę odtwarzania muzyki. Do łączności wykorzystują Bluetooth 5.0 i współpracują z kodekami AAC.

 

Obudowa słuchawek ma wrażliwe na dotyk panele dotykowe, dzięki którym będziemy mogli sterować odtwarzaczem, przełączać się między trybami (Ambient Mode, ANC) czy przywoływać głosowego asystenta. Każda wkładka douszna waży 7,7 g, zaś etui – 65 g.

Na razie słuchawki AKG N400 wyświetlane są jedynie na koreańskiej stronie internetowej Samsunga, gdzie kosztują 187 dolarów. Czekamy więc na europejską premierę.

Tylko Ty i muzyka – recenzja słuchawek Samsung Galaxy Buds

 

źródło: Sammobile, Android Authority