Pocophone F2 podobno zadebiutuje jeszcze w tym roku

Pocophone F1 zadebiutował w sierpniu 2018 roku, więc od jego premiery minął już ponad rok. Wiele osób z nieukrywaną niecierpliwością wyczekuje jego następcy i bardzo możliwe, że Pocophone F2 zostanie zaprezentowany jeszcze w 2019 roku.

Mówiąc kolokwialnie, Pocophone F1 pozamiatał. Smartfon w cenie średniaka oferował topową specyfikację, aczkolwiek producent musiał pójść na szereg kompromisów, aby urządzenie mogło być sprzedawane za tak niewielką kwotę. Mimo to, w swoim czasie był bardzo atrakcyjną propozycją i znalazł mnóstwo nabywców.

Reklama

Czas zrobił jednak swoje i już mało kto pamięta o Pocophone F1. Głównie dlatego, że na rynku pojawiły się kolejne, niezwykle atrakcyjnie wycenione flagowce, na czele z Xiaomi Mi 9 i Xiaomi Mi 9T Pro. Mimo to, wiele osób z nieukrywaną niecierpliwością czeka na Pocophone F2. Właśnie (ponownie) pojawiły się wskazówki, że smartfon zadebiutuje jeszcze w 2019 roku.

Pocophone F2 – kiedy premiera?

Pod koniec września br. ogromne zainteresowanie wzbudził tweet opublikowany przez Manu Kumar Jain, człowieka odpowiedzialnego m.in. za markę POCO w Indiach. Na zdjęciu dopatrzono się bowiem narysowanej odręcznie osi czasu, rzekomo przedstawiającej plany wydawnicze Xiaomi na najbliższe miesiące, które sugerowały premierę Pocophone F2 w czwartym kwartale 2019 roku (spójrzcie w prawy górny róg).

I chociaż przy tajemniczym „F2” widnieje znak zapytania, to rzeczywiście coś musi być na rzeczy. Pojawiły się bowiem kolejne poszlaki sugerujące, że Pocophone F2 faktycznie może zadebiutować jeszcze w 2019 roku.

Kolejnych informacji dostarczył nam Sudhanshu Ambhore, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych przecieków na temat nadchodzących nowości. W jednym z niedawno opublikowanych tweetów informuje on, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy zadebiutuje sporo tanich smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 855/+ i Qualcomm Snapdragon 730/G. Wśród nich znajduje się m.in. Pocophone F2.

Jeśli kolejność wymienionych przez niego smartfonów nie jest przypadkowa (a wszystko wskazuje na to, że nie jest), to można się spodziewać, że Pocophone F2 zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 lub nawet Snapdragon 855 Plus. Topowe układy amerykańskiego koncernu znajdą się bowiem także na pokładzie wszystkich pozostałych czterech modeli, wymienionych w pierwszej części zamieszczonego powyżej tweeta.

Coraz więcej wskazuje więc, że premiera Pocophone F2 zbliża się nieuchronnie. Być może Xiaomi wkrótce zacznie ją zapowiadać i jeszcze przed oficjalnym debiutem pojawi się więcej szczegółów na temat wyglądu i specyfikacji następcy Pocophone F1.

*Na zdjęciu tytułowym Pocophone F1 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @Sudhanshu1414