Pocophone F1

Powraca temat Pocophone F2. Smartfon może mieć premierę zimą tego roku

W ubiegłym roku Xiaomi zaskoczyło wszystkich premierą Pocophone F1 – smartfona z topowym procesorem, ale w cenie nieprzekraczającej 1500 zł. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, że na takie urządzenia popyt będzie duży, ale na Pocophone F2 czekamy podejrzanie długo. Możliwe, że w końcu coś się ruszy w tym temacie.

Jedni twierdzą, że po zainwestowaniu w markę Redmi, Xiaomi nie będzie kontynuować linii mocnych smartfonów w niewygórowanej cenie. Inni mają jednak nadzieję, że to nieprawda, i że wkrótce Chińczycy pokażą, jakiego asa ukrywają w rękawie. Trudno zająć jakiekolwiek stanowisko, kiedy bezpośrednich dowodów ani na jedno, ani drugie po prostu nie ma. Są jednak poszlaki.

Reklama

Chyba czas pożegnać bohatera. Poco (od Pocophone F1) może zostać wchłonięte przez Redmi

Jeden tweet, a robi zamieszanie

Dyrektor generalny Xiaomi w Indiach, Manu Kumar Jain, opublikował ostatnio ciekawego tweeta. Zawarto w nim zdjęcie przedstawiające jego, oraz innego dyrektora firmy – została nim Sneha Tainwala. Dopiero co objęła nowe stanowisko, stąd wizyta Jaina w indyjskich biurach Xiaomi.

Najciekawsze jednak jest to, co dzieje się na drugim planie. Za rozmówcami widzimy planszę z osią czasu dla nowych produktów Xiaomi. Nie ma żadnej pewności, że podziałka ta dotyczy 2019 roku, ale jeśli tak jest, to ważne będzie to, co widzimy zapisane czerwonym markerem w okolicach ostatnich miesięcy – października, listopada i grudnia. Pojawia się tam napis F2, co można interpretować jako swego rodzaju zapowiedź Pocophone’a F2.

Nie tak szybko

Powodem, dla którego trzeba by zachować ostrożność w formułowaniu wniosków, byłaby obecność zapisu o tablecie Mi Pad na przełomie maja i czerwca, a przecież w tym roku Xiaomi nie aktualizowało swojego tabletowego portfolio (Mi Pad 4 miał premierę w czerwcu, ale 2018 roku).

Dodatkowo, pierwszy Pocophone został zaprezentowany w sierpniu, także nieco dziwnym byłoby pokazanie jego następcy pod koniec następnego roku. Może się więc okazać, że powyższy tweet ze zdjęciem jest albo nadinterpretowany, albo po prostu zawarte w nim zdjęcie jest stare.

Jakkolwiek, prawdy dowiemy się w ciągu dwóch-trzech miesięcy. Do tego czasu powinno pojawić się więcej informacji na temat Pocophone F2, bo jak na razie, jest to smartfon-widmo.

Koniec wątpliwości: Pocophone F1 dostanie MIUI 11

źródło: Phandroid