OPPO F21 Pro (fot. OPPO)

OPPO sprzedaje drugi raz te same błyskotki. Nowe smartfony to znane modele w innych szatach

OPPO ma nowe propozycje dla osób poszukujących interesujących stylistycznie smartfonów. Zarówno OPPO F21 Pro, jak i OPPO F21 Pro 5G mają świecące elementy, które przyciągają wzrok.

OPPO F21 Pro i F21 Pro 5G

OPPO nie widzi problemu w recyklingu swoich smartfonów. Wydane kilka miesięcy temu w Chinach OPPO Reno 7 oraz OPPO Reno 7Z 5G zyskały nowe nazwy i zostały zaprezentowane jako nowość w Indiach. Zmieniły się drobiazgi, ale specyfikacja pozostała niemalże niezmieniona. Tak się zarabia na smartfonach, drodzy Państwo!

Oba smartfony wyposażono w wyświetlacze AMOLED o przekątnej 6,43 cala, pracujące w rozdzielczości Full HD+. Niestety, częstotliwość odświeżania jest bardzo „bazowa” i wynosi 60 Hz. Przyzwyczailiśmy się już, że nawet w urządzeniach ze średniej półki częstotliwość odświeżania sięga, a czasem nawet przekracza 90 Hz.

Podstawowy OPPO F21 Pro zyskał procesor Qualcomm Snapdragon 680, zaś model obsługujący sieci 5G działa na Snapdragonie 695. Zarówno jedna, jak i druga wersja w podstawowej opcji przewiduje 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozbudowy o dodatkowe miejsce za pomocą karty microSD.

OPPO F21 Pro dostępny jest w całkiem nieźle wyglądającej edycji z pleckami imitującymi skórę (wykonanymi z włókna szklanego), podczas gdy każda inna wersja zyskuje obudowę z matowego szkła.

Konfiguracje głównych aparatów w obu przypadkach są niemal identyczne. Mamy do czynienia z zestawem 64 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix, przy czym w OPPO F21 ostatni sensor dedykowany jest zdjęciom mikroskopowym, a w OPPO F21 5G zastąpiono go czujnikiem monochromatycznym. W obu modelach zastosowano ciekawy zabieg stylistyczny: wokół obiektywów zamontowano świecące pierścienie, sygnalizujące nadejście powiadomienia lub alarm. Przydatna rzecz – oczywiście obecna także w smartfonach z serii Reno.

Większe różnice zaszły z przodu: podstawowy model zyskał aparat Sony IMC709 z matrycą 32 Mpix, zaś nabywcom edycji z modemem 5G będzie musiała wystarczyć kamera 16 Mpix.

Obydwa modele wykorzystują do zasilania baterię 4500 mAh z ładowaniem 33 W i działają na Androidzie 12 z nakładką ColorOS 12.

Ceny, ustalone w hinduskiej walucie przedstawiają się następująco:

  • 22999 rupii za OPPO F21 Pro,
  • 26999 rupii za OPPO F21 Pro 5G.

Razem ze smartfonami, zaprezentowano nowe bezprzewodowe słuchawki douszne Enco Air 2 Pro. Zamontowano w nich przetworniki 12,4 mm oraz wyposażono w aktywną redukcję szumów. Ich wycena zatrzymała się na 3499 rupiach (~200 złotych).