Premiera Notion Ink Adam coraz bliżej

Na forum Tabletowo doszliśmy zgodnie do wniosku, że firma Notion Ink strasznie dopieszcza swój pierwszy tablet internetowy. Ale skoro cały czas pracuje nad nim i ciągle udoskonala, to w momencie rynkowej premiery powinniśmy mieć do czynienia z naprawdę rewelacyjnym urządzeniem. Potwierdzeniem tej tezy są kolejne słowa przedstawiciela producenta – Rohana Shravana, który opublikował na blogu firmy kolejne (oczywiście ciekawe) informacje na temat Adama.

Pierwsza rzecz tyczy się ekranu w Notion Ink Adam. Nie dość, że będzie do wyboru jeden z dwóch: Pixel Qi lub LCD, to w dodatku będą to ekrany matowe, pokryte antyrefleksyjną powłoką. Ale to jeszcze nie wszystko. Wyświetlacz Adama ma być odporny na zarysowania. Nieźle!

Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, iż Adam będzie oferował bardzo interesujące aplikacje. Wśród nich znajdziemy rozbudowanego klienta poczty elektronicznej, służącego do obsługi e-maili – będzie się nazywał Mail’d. Na tablecie znajdziemy również Photo Editor, Paint oraz nawigację GPS w 43 różnych językach (ciekawe czy również w polskim…).

Na koniec zostawiłam jeszcze jedną informację. Shravan opublikował na blogu dwa filmiki. Pierwszy z nich prezentuje animację, jaka będzie się pojawiała przed oczami użytkownika w momencie włączania Adama. Druga natomiast, to promocyjne wideo. Oba możecie obejrzeć poniżej.

Warto przypomnieć, że przedsprzedaż Notion Ink Adam ma ruszyć w grudniu. O jego cenach możecie poczytać tutaj.

źródło, źródło