Notion Ink Adam w FCC. Premiera jeszcze w tym roku - Tabletowo.pl

Notion Ink Adam w FCC. Premiera jeszcze w tym roku

Tabletowo.pl Notion Ink Adam w FCC. Premiera jeszcze w tym roku Nowości

W Amerykańkiej Federalnej Komisji łączności, znanej raczej ze skróconej nazwy FCC, pojawił się wniosek o przyznanie certyfikatu dla tabletu Notion Ink Adam, który jest wyczekiwanym przez wiele osób urządzeniem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie on przyznany już w przyszłym tygodniu.

Nie oznacza to jednak, że dzięki temu sprzęt pojawi się zaraz później. Znając życie i amerykańskie procedury, najwcześniej Adam trafi do sprzedaży w listopadzie, a do Polski – przy dobrych wiatrach – dotrze w początkowych miesiącach 2011 roku.

Specyfikacja tabletu Notion Ink Adam będzie zawierała przede wszystkim pojemnościowy ekran dotykowy Pixel Qi (lub LCD – w zależności od wersji) o przekątnej 10,1-cali i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (z obsługą multitouch), nVidia Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1GHz oraz 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej.

Ale to oczywiście jeszcze nie wszystko. Na jego pokładzie nie zabraknie także WiFi, aGPS, slotu kart SIM, aparatu o rozdzielczości 3,2 Mpix, wyjścia HDMI, USB, 3,5 mm wyjścia słuchawkowego oraz 3-komorowej baterii.

Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 2.2 Froyo, który – jak ostatnio przyznał przedstawiciel Google – nie jest przystosowany do działania na tabletach. Miejmy jednak nadzieję, że aktualizacja platformy do 3.0 Gingerbread pojawi się w miarę szybko.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona