Reklama
smartfon LG K52 smartphone
LG K52 (źródło: LG)

LG dodaje do swojej oferty dwa nowe smartfony: LG K62 i LG K52

LG ma ostatnio pełne ręce roboty. Producent wprowadza kolejne smartfony na rynek – po LG K71, LG K42 i LG K22+ przyszedł czas na następne dwa modele: LG K62 i LG K52.

Reklama

Drogie LG, tak nie powinno się wprowadzać na rynek nowych smartfonów

Zanim jednak przejdę do ich omawiania, muszę trochę wyzłościć się na LG. Informację o premierze nowych smartfonów otrzymał serwis GSMArena, natomiast na próżno szukać jakiejkolwiek, ogólnodostępnej informacji prasowej dla mediów. LG poskąpiło też grafik przedstawiających nowe propozycje – dostępne są jedynie rendery modelu LG K52.

Bez powodzenia szukałem też nowych smartfonów na lokalnych stronach LG w Europie, a to właśnie na Starym Kontynencie mają się one pojawić w pierwszej kolejności (w październiku). Później trafią na „kluczowe rynki” w Azji, Ameryce Łacińskiej i Bliskim Wschodzie.

Cóż, musimy więc cieszyć się z tego, czym dysponujemy już teraz i cierpliwie czekać, aż LG będzie bardziej wylewne.

Specyfikacja LG K62 i LG K52

Nowe smartfony są bardzo podobne do siebie, jeżeli chodzi o parametry. Oba wyposażono w wyświetlacze LCD o przekątnej 6,6 cala, proporcjach 20:9 i rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli z okrągłym otworem na aparat w górnej części.

Oba smartfony wyposażono też w ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,3 GHz (która wskazuje na MediaTeka Helio P35) i 4 GB RAM oraz akumulator o pojemności 4000 mAh, ładowany przez port USB-C.

smartfon LG K52 smartphone
LG K52 (źródło: LG)

Jeden i drugi oferuje również poczwórny aparat główny 48 Mpix + 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi na tyle z funkcją rozpoczynania transmisji na żywo na YouTube bezpośrednio z aplikacji aparatu, dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google i czytnik linii papilarnych na bocznej krawędzi.

Ponadto LG K62 oferuje 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD oraz pojedynczy aparat do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 28 Mpix. LG K52 ma z kolei 64 GB pamięci wewnętrznej (+ microSD) i 13 Mpix aparat na przodzie.

Oba smartfony pracują pod kontrolą systemu Android 10 i mają obudowę, która spełnia wymagania militarnej odporności MIL-STD-810G.

Sugerowane ceny LG K62 i LG K52 na tę chwilę nie są znane.

Aktualizacja (24.09.2020)

LG dopiero dziś opublikowało informację prasową i oficjalnie zaanonsowało LG K62 i LG K52 na rynku. Dzięki temu dowiadujemy się, że smartfony zaoferują również moduł NFC.

Poznajcie kolejne, nowe smartfony LG:
  • LG K71 (z rysikiem)
  • LG K42 (w nietypowej obudowie)
  • LG K22+ (budżetowiec z zaskakującym aparatem)