Reklama
smartfon LG K42 smartphone
LG K42 (źródło: LG)

Takiego smartfona, jak nowy LG K42, dawno świat nie widział

LG ostatnio bardzo mocno zaskakuje, najczęściej pozytywnie, choć zdarzają się też mniej… spektakularne projekty, jak LG Q31. Obok nowego LG K42 również nie sposób przejść obojętnie – takiego smartfona dawno nikt nie wprowadził na rynek.

Reklama

Produkt musi się wyróżniać, żeby miał szansę się sprzedać

Mówi się, że ludzie wiele rzeczy robią oczami, nie tylko widzą świat. Bardzo często „kupują wzrokiem”, dlatego tak ważne dla producentów jest, aby ich produkt wyróżnił się i nie zginął wśród konkurencji. Jednocześnie w segmencie smartfonów firmy pozwalają sobie co najwyżej na minimum szaleństwa.

LG coraz częściej daje jednak sygnały, że nie zamierza iść z prądem, jak wszyscy pozostali producenci. Tę „niesubordynację” najlepiej pokazała niedawna premiera LG Wing, ale nowy LG K42 również mocno odbiega od aktualnych standardów na rynku.

Specyfikacja LG K42

Tym, co wyróżnia ten smartfon na tle konkurencji, jest jego design. LG nie zdecydowało się na standardowe wykończenie panelu tylnego. Zamiast tego, pokryto go odporną na zarysowania powłoką UV ze wzorem, który ma przypominać fale – prawdopodobnie dlatego, że model ten jest dostępny w Ameryce Środkowej (m.in. na Dominikanie).

Wspomniana powłoka nie pokrywa jednak całego panelu tylnego – nie obejmuje swoim zasięgiem lewego górnego rogu, w którym umieszczono wyspę (nawet sam producent używa takiego określenia – rozumiecie, wyspa wśród fal :)) z czterema aparatami. LG zastosowało tu konfigurację 13 Mpix + 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 2 Mpix do zdjęć makro + 2 Mpix do pomiaru głębi.

Jeśli natomiast chodzi o przeciwną stronę, to tutaj nie ma już mowy o jakiejkolwiek oryginalności – na przodzie smartfona znajduje się wyświetlacz LCD o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości HD+ z okrągłym otworem na aparat (8 Mpix) w górnej części.

Specyfikacja LG K42 obejmuje również procesor MediaTek Helio P22 2,0 GHz oraz 3 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, a także czytnik linii papilarnych i dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google na bocznej krawędzi.

Ponadto smartfon oferuje technologię dźwięku DTS:X 3D i akumulator o pojemności 4000 mAh (ładowanie przez port USB-C). Całość o wymiarach 165×76,7×8,4 mm i wadze 182 gramów pracuje pod kontrolą systemu Android 10. Jak przystało na smartfon marki LG, także i ten model ma obudowę, która spełnia wymagania militarnej normy odporności MIL-STD-810G.

Cena LG K42 nie jest jeszcze znana.