smartfon LG K71 smartphone
LG K71 (źródło: LG)

LG K71 to nowy, duży smartfon z rysikiem, ale do Galaxy Note mu daleko

Seria Galaxy Note od samego początku biła na głowę konkurencję z rysikami, a przez kolejne lata i generacje tylko zwiększyła do niej dystans. Mimo to, nowy LG K71 może, właśnie za sprawą obecności stylusa, cieszyć się powodzeniem wśród klientów.

Reklama

Specyfikacja LG K71 – rysik

Co ciekawe, a raczej zaskakujące, mimo że stylus jest tym, co wyróżnia ten smartfon na tle bezpośredniej konkurencji, LG poświęca mu niewiele uwagi w materiałach promocyjnych. Producent używa dość standardowych frazesów – przekonuje, że użytkownik będzie mógł za jego pomocą pisać, edytować, rysować, szkicować, kolorować oraz pisać. Ponadto „zaprojektowany z myślą o precyzji i dokładności rysik poprawia sposób pracy i zabawy”.

Jednym słowem – nic specjalnie oryginalnego, lecz wielu osobom wbudowany (jest na niego specjalne miejsce w obudowie) stylus faktycznie może ułatwić korzystanie ze smartfona i oferowana przez niego funkcjonalność w zupełności wystarczy. Tym bardziej, że nie jest to pozycja flagowa, tylko średniopółkowa.

Specyfikacja LG K71

Osoby oczekujące mocnej specyfikacji mogą być zawiedzione. Jeśli bowiem chodzi o parametry tego smartfona, są one mocno przeciętne. Na pokładzie znajdują się m.in. procesor MediaTek Helio P35 2,3 GHz oraz 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (+ microSD).

smartfon LG K71 smartphone
LG K71 (źródło: LG)

Smartfon wyposażono również w 6,8-calowy wyświetlacz Full HD+ 2460×1080 pikseli (proporcje 20,5:9) z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części, aparat 32 Mpix do selfie i rozmów wideo, potrójny aparat 48 Mpix z PDAF + 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym + 5 Mpix do pomiaru głębi na panelu tylnym i pojemnościowy czytnik linii papilarnych na tyle.

Specyfikacja LG K71 obejmuje też podwójne głośniki i wsparcie dla technologii dźwięku DTS:X 3D. Smartfon ma wymiary 171,4×77,7×8,7 mm i waży (aż) 220 gramów. Całość zasila akumulator o pojemności 4000 mAh, ładowany przez port USB-C.

Cena LG K71 nie została podana. Smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej Holo White i szarej Holo Titan.

smartfon LG K71 smartphone
LG K71 w wersji kolorystycznej Holo Titan. Na dolnej krawędzi widać miejsce na rysik, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe (źródło: LG)

Na koniec warto zauważyć, że już w maju 2020 roku LG wprowadziło na amerykański rynek bardzo podobny smartfon, LG Stylo 6, aczkolwiek on oferuje mniej RAM i pamięci wbudowanej (3 GB/64 GB). Jego cenę początkową ustalono w USA na 219,99 USD.