smartwatch Huawei Watch GT 2
Huawei Watch GT 2 (fot. Huawei)

Huawei Watch GT 2 debiutuje w Polsce. Tyle będzie kosztować

Wraz z nim do Polski wchodzą opaska Band 4 i słuchawki FreeBuds 3

Baaardzo często pytaliście nas, kiedy Huawei Watch GT 2 zadebiutuje w Polsce. W końcu możemy Wam odpowiedzieć na to pytanie, bowiem dziś polski oddział oficjalnie zapowiedział wprowadzenie go do naszego kraju. Oprócz niego, na sklepowe półki trafią także opaska fitness Huawei Band 4 i słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 3.

Huawei Watch GT 2 – premiera w Polsce, cena

Zaczniemy od smartwatcha, ponieważ to o niego najczęściej pytaliście, więc od razu wyłożymy kawę na ławę. Cena Huawei Watch GT 2 46 mm została ustalona w Polsce na 899 złotych. Dla przypomnienia, w Europie kosztuje on 249 euro, tj. równowartość ~1075 złotych, czyli sporo więcej. Przedsprzedaż zegarka potrwa od 14 do 27 października 2019 roku. W jej trakcie klienci będą mogli dokupić za złotówkę słuchawki Huawei FreeLace. Sprzedaż regularna rozpocznie się zaś 28 października.

Huawei Watch GT 2 46 mm ma 1,39-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 454×454 piksele. Sercem smartwatcha jest procesor HiSilicon Kirin A1 z obsługą łączności Bluetooth 5.1. Na pokładzie jest też GPS. Do pamięci zegarka można wgrać do 500 piosenek w formacie mp3 i słuchać ich bezpośrednio z jego poziomu. Urządzenie umożliwia również przeprowadzanie przez niego rozmów głosowych dzięki funkcji Bluetooth Call (deklarowany zasięg do 150 metrów).

Huawei Watch GT 2 46 mm ma pracować do 14 dni na pojedynczym ładowaniu. Smartwatch jest odporny na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM.

Z informacji przekazanych przez Huawei wynika, że Huawei Watch GT 2 42 mm z 1,2 calowym ekranem AMOLED o rozdzielczości 390×390 pikseli też będzie dostępny w Polsce, ale dopiero od 18 listopada 2019 roku.

Huawei FreeBuds 3 – premiera w Polsce, cena

Są to pierwsze słuchawki i pierwszy produkt Huawei z autorskim procesorem HiSilicon Kirin A1 (opisywany powyżej Huawei Watch GT 2 zadebiutował bowiem po nich). Huawei FreeBuds 3 wykorzystują łączność Bluetooth 5.1 i oferują funkcję szybkiego parowania (zaraz po otwarciu etui), aczkolwiek wymagany jest tutaj smartfon z EMUI 10.

Te słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się też Aktywną Redukcją Szumów oraz 14,2 mm przetwornikiem z dedykowaną mini tubą basową, a także dotykową płytką do sterowania wybranymi funkcjami. Na pojedynczym ładowaniu Huawei FreeBuds 3 mogą odtwarzać dźwięk przez 4 godziny (każda ma akumulator o pojemności 30 mAh). Dedykowane etui z baterią 410 mAh pozwoli wydłużyć ten czas do (w sumie) 20 godzin.

Zarówno etui (po kablu, 5 V/1,2 A 6 W), jak i słuchawki (bezprzewodowo, 2 W) ładują się do pełna w około jedną godzinę, aczkolwiek to pierwsze można też ładować na ładowarce indukcyjnej. Każda słuchawka waży 4,5 grama, zaś etui 48 gramów.

Cenę Huawei FreeBuds 3 ustalono w Polsce na 699 złotych. Sprzedaż tych słuchawek bezprzewodowych rozpocznie się w naszym kraju dopiero… 22 listopada (!) 2019 roku.

Huawei Band 4 – premiera w Polsce, cena

Opaska oferuje kolorowy, dotykowy wyświetlacz TFT o przekątnej 0,96 cala, opcje monitorowania zdrowia (funkcja TruSeen 3.5), aktywności fizycznej i snu oraz pulsometr. Bateria o pojemności 91 mAh ma zapewnić do 20 dni pracy na pojedynczym ładowaniu (ładowanie odbywa się przez port USB ukryty pod paskiem i trwa ~1,5 godziny). Urządzenie można zanurzyć w wodzie na głębokość do 50 metrów. Całość waży tylko 20 gramów.

Cenę opaski ustalono w Polsce na 199 złotych. Jej sprzedaż rozpocznie się w naszym kraju 11 października 2019 roku. Do wyboru będą trzy wersje kolorystyczne: czarna, czerwona i różowa.

opaska Huawei Band 4
Huawei Band 4 (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Polecamy również: Premiera Huawei Nova 5T w Polsce (specyfikacja, cena, dostępność)

Tego się nie spodziewaliśmy: Huawei Nova 5T trafi do Polski. Znamy cenę

Źródło: Huawei, Huawei, Huawei